آب سردی بر اشتیاق سینما داران و توزیع کنندگان فیلم

تعطیلی سینماهای فرانسه تمدید شد

سینما ها، موزه‌ها و دیگر مراکز فرهنگی فرانسه تا پایان ژانویه تعطیل می‌مانند.

به گزارش ورایتی، ژان کاستکس وزیر فرهنگ فرانسه با حضور در تلویزیون تایید کرد که تعطیلی سینماها و دیگر مراکز فرهنگی فرانسه تا آخر ژانویه تمدید شد.

وی تاکید کرد این مراکز در هفته‌های آینده باز نمی‌شوند. در همین حال گفته شد کافه‌ها و رستوران‌ها نیز حداقل تا نیمه فوریه بسته خواهند ماند.

سینماها در کنار دیگر مراکز فرهنگی فرانسه به دستور وزیر فرهنگ از ۳۰ اکتبر و با موج دوم شیوع کرونا بسته شدند. همان زمان اعلام شده بود سینماها از ۱۵ دسامبر می‌توانند کارشان را از سر بگیرند تا سینماداران و توزیع کنندگان فیلم آمادگی از سرگیری کار سینماها را داشته باشند.

اما از ۱۰ دسامبر و با پایین نیامدن شمار مبتلایان به ویروس کرونا دولت گفت بازگشایی سینماها تا ۷ ژانویه صورت نمی‌گیرد. این تمدید تعطیلی برای پشت سر گذاشتن تعطیلات سال نو صورت گرفت تا مانع افزایش شیوع شود؛ اما حالا بازگشایی سینماها باز هم به تعویق افتاد و آب سردی بر اشتیاق سینماداران و توزیع کنندگان فیلم ریخت.

در فرانسه روزانه ۱۵ هزار مورد جدید ابتلا گزارش می‌شود و تقریباً هر روز ۲۵۰۰ نفر بستری می‌شوند. وزیر فرهنگ ضمن اینکه ابراز خوشحالی کرد که شمار مبتلایان خیلی کمتر از ۵۰ هزار نفر در روز در ماه اکتبر است، اما گفت وضعیت هنوز شکننده است و باید جانب احتیاط را گرفت.

چندین جشنواره سینمایی و تلویزیونی فصل نخست سال اعلام کردند به صورت مجازی برگزار می‌شوند و جشنواره فیلم کن نیز که قرار بود در ماه می برگزار شود اعلام کرد در صورت لزوم به اواخر ژوئن یا جولای منتقل می‌شود.

سینما و کرونا

 

منبع: مهر

اخبار مرتبط:

ضربه های کرونا به صنعت سینمای جهان ادامه دارد / احتمال تعطیلی مجدد سینماهای ژاپن

گزارش روز: نگاهی به وضعیت سینمای جهان و گیشه‌ آن در سال ۲۰۲۰ و مواجهه با کرونا

کرونا صنعت سینما را زمین زد / پیش‌بینی کاهش ۶۶ درصدی سود سینماهای جهان در سال ۲۰۲۰

ضرر نیم میلیارد دلاری ویروس کرونا به سینمای اسپانیا در سال ۲۰۲۰

کرونا بار دیگر سینماهای لندن را به تعطیلی کشاند

خبر کشف واکسن کرونا به داد سینمای آمریکا رسید / رشد چشمگیر سهام مجموعه سینماهای زنجیره‌ای

تمدید تعطیلی سینماها در فرانسه / فعلا خبری از بازگشایی نیست

 

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا