آخرین اخبار از وضعیت بیماری دکتر اکبر عالمی در گفتگوی عصرسینما با فرزند وی

 

به گزارش عصرسینما، فرزند دکتر اکبر عالمی شایعات مربوط به شدت بیماری پدرش را تکذیب کرد.

اکبر عالمی مدرس، مستندساز و مجری سابق تلویزیون این روزها به دلیل ابتلا به بیماری کرونا در بیمارستان بستری است و طی روزهای گذشته اخبار و شایعات مختلفی درباره شدت بیماری وی منتشر شده است. به همین دلیل و برای کسب اخبار صحیح، عصرسینما به سراغ فرزند دکتر عالمی، آقای اردشیر عالمی رفته و با وی درباره بیماری پدرش گفتگو کرده است.

اردشیر عالمی درباره شروع بیماری پدرش به خبرنگار ما گفت: از حدود ده روز پیش علائم بیماری در پدر مشاهده شد که متاسفانه ایشان به پزشک مراجعه نکردند تا اینکه پنج روز پیش بعد از حال رفتن به بیمارستان منتقل شدند و مشخص شد که ایشان و مادرم هر دو به ویروس کووید ۱۹ مبتلا شدند. فردای روزی که ایشان در بیمارستان بستری بودند حالشان وخیم می شود و علائم حیاتی به سرعت پایین می آیند که به تشخیص سریع و به موقع تیم درمانی ایشان به خواب مصنوعی برده شده و به دستگاه ونتیلاتور برای تنفس و حفظ سطح اکسیژن خون وصل میشوند.

اردشیر عالمی درباره وضعیت فعلی دکتر عالمی نیز گفت: در چهار روز گذشته حال عمومی ایشان تغییر خیلی زیادی نداشته و علائم تقریبا در حالت ثبات هستند. از دیروز پروسه درمانی تصفیه خون نیز شروع شد که یکی از راه های نوین مبارزه با کرونا برای بیماران خیلی بدحال است. به گفته پزشک ایشان، پدر در سخت ترین حالت ممکن به این بیماری دچار شدند و گروه درمان شبانه روزی از ایشان مراقبت های ویژه میکنند. چند ساعت قبل خبر رسید که سطح اکسیژن خون اندکی بالا تر رفته که باعث امیدواری بیشتر ما شد.

وی ادامه داد: از دیروز که روش درمانی Hemoperfusion برای ایشان پیشنهاد شد، به سهم خودم در اینترنت جستجو کردم تا اطلاعات بیشتری از این روش پیدا کنم. لازم به گفتن است که گروه های تحقیقاتی مختلفی از ایران پیشروی این روش نوین در دنیا هستند و مقالات مختلفی در این مورد در سایت های معتبر پزشکی جهان یافتم که نام پزشکان سرزمینم بر بالای آنهاست که باعث افتخار همه ما است.

اردشیر عالمی با تکذیب خبرها در مورد نحوه بیمار شدن و ابتلای پدرش به ویروس کرونا گفت: در خبرها دیدم که درح شده که ایشان بعد از فیلمبرداری در بیمارستان دچار این بیماری شدند و تمامی تیم تولید نیز درگیر ویروس شدند که صحت ندارد و خوشبختانه حال باقی اعضای گروه فیلمبرداری خوب است. به گفته امير تیمور سرایی مقدم، کلیه پروتکل های بهداشتی بسیار جدی در بیمارستان انجام شده بود و امکان ابتلا را به حداقل ممکن رسانده بودند.

وی همچنین درباره شدت بیماری پدرش با تکذیب کلیه شایعات منتشر شده، گفت: خبرهایی دیدم که منابع موثقی در مورد مشکلات کلیه و کبد پدرم به نادرستی منتشر کرده بودند؛ که خوشبختانه صحت ندارد. علائم حیاتی ایشان در مرحله ثبات است اما هنوز امکان زندگی بدون اتصال به دستگاه تنفسی امکان پذیر نیست. فعلا فقط بایستی صبورانه چشم به دستان معجزه گر گروه درمان داشته باشیم و منتظر باشیم.

اردشیر عالمی در پایان گفتگو یک درخواست نیز از دوست داران پدرش داشت. وی گفت: در این شرایط حساس و سخت و با توجه به ابتلای مادر به کرونا و بستری شدن ایشان در منزل، عاجزانه از همه عزیزانی که شماره منزل یا موبایل پدر را دارند خواهش میکنم تماس نگیرند. با هر زنگ تلفن استرسی شدید به همه وارد میشود و نگران هستیم که خبری بد یا خوب از بیمارستان است. از لطف همه دوستان و عزیزان بی نهایت سپاسگزاریم.

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا