آیا نتفلیکس میتواند رکورد هشتادوپنج ساله را در اسکار بشکند؟

 

کمپانی نتفلیکس، امسال می‌تواند یک رکورد ۸۵ ساله در اسکار را بشکند و در این رویداد تاریخ ساز شود.

به گزارش ورایتی، احتمال دارد که نتفلیکس در اسکار امسال تاریخ سازی کند. فیلم‌ها و آثاری که تاکنون به وسیله این شرکت منتشر شده می‌توانند نتفلیکس را به شرکتی تبدیل کنند که بیشترین نامزد را در بخش بهترین فیلم اسکار داشته است. این رکورد اکنون در دست کمپانی مترو گلدوین مایر است که در نهمین دوره جوایز اسکار در سال ۱۹۳۷، پنج مورد از نامزد‌های بهترین فیلم به این شرکت تعلق داشت. حتی امسال نتفلیکس شانس این را دارد که برای نخستین بار جایزه اسکار بهترین فیلم را دریافت کند.

کمپانی مترو گلدیون مایر این رکورد را زمانی ثبت کرد که ۱۰ فیلم در بخش بهترین فیلم نامزد شده بودند. فیلم سینمایی «زگفلد کبیر» برنده بزرگ آن دوره بود که سه جایزه را با خو د به خانه برد.

گفتنی است در چند سال اخیر تعداد نامزد ها متغیر بوده و گاهی هشت و گاهی نُه مورد بوده است.

امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا، استودیو‌های فیلمسازی نتوانستند فیلم‌های خود را در سینما‌ها اکران کنند و به همین خاطر نتفلیکس مدعیان زیادی برای اسکار دارد. فیلم سینمایی «منک» ساخته دیوید فینچر و «دادگاه شیکاگو ۷» شرایط مناسبی دارند و هردوی آن‌ها از سوی منتقدان نمرات خوبی را دریافت کرده اند. ورایتی معتقد است فیلم منک در بخش‌های فنی مثل فیلم برداری و صدا موفق خواهد و فیلم «شیکاگو ۷» در بخش‌هایی مثل تدوین، نویسندگی و همینطور بخش‌های بازیگری شانس بیشتری دارد.

فیلم «ما رینی» هم دیگر مدعی نتفلیکس است که چادویک بوزمن فقید در آن بازی کرده است. او به همراه آنتونی هاکپینز در فیلم «پدر» از مدعیان اصلی بخش بازیگری شمرده می شوند. تاریخ اسکار نشان داده هر فیلمی که در بخش بازیگری برنده شود در بخش بهترین فیلم نیز حضور خواهد داشت. در ۵۰ سال اخیر اسکار تنها ۱۰ فیلم، فاتح بخش بازیگری بودند، اما نامزد جایزه بهترین فیلم نشدند. این مقدار در ۲۰ سال اخیر نیز تنها ۳ مورد است.

ورایتی در پایان نوشت: نتفلیکس نمی خواهد فقط نامزد شود، بلکه هزینه‌های زیادی را برای بازاریابی انجام می دهد چرا که جوایز مهم را هدف گرفته است. بعد از عدم دریافت اسکار با فیلم‌های «رما» در سال ۲۰۱۸ و فیلم‌های «مرد ایرلندی» و «داستان ازدواج» در سال ۲۰۱۹، امسال می‌ تواند سال تاریخی برای نتفلیکس باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا