احتمال تاخیر در برگزاری جشنواره فیلم کن

سخنگوی جشنواره فیلم کن از احتمال برگزاری این رویداد سینمایی با تاخیر و در فصل تابستان به دلیل ملاحظات بهداشتی ناشی از شیوع کرونا خبر داد.

سخنگوی جشنواره بین‌المللی فیلم کن در گفت‌وگویی با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد هفتاد و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کن به طور قطعی در سال ۲۰۲۱ برگزار خواهد شد اما ممکن است با تعویق در تاریخی بین اواخر ژوئن تا اوایل جولای برگزار شود و برگزارکنندگان همچنان برای تصمیم‌گیری درباره دوره آتی جشنواره به ارزیابی شرایط نیاز دارند.

طبق اعلام پیشین هفتاد و چهارمین جشنواره کن قرار است از تاریخ ۱۱ تا ۲۲ می (۲۱ اردیبهشت تا ۱۱ خرداد) برگزار شود.

جشنواره فیلم کن سال گذشته به دلیل بحران جهانی کرونا برگزار نشد، اما دو رقیب اصلی کن یعنی جشنواره فیلم برلین و ونیز توانستند دوره سال ۲۰۲۰ خود را تحت پروتکل‌های سختگیرانه بهداشتی با موفقیت برگزار کنند.

جشنواره بین‌المللی فیلم برلین که سالانه در ماه فوریه برپا می‌شود نیز چندی پیش اعلام کرد دوره آتی خود را در سال ۲۰۲۱ در دو مرحله برگزار خواهد کرد که با نمایش آنلاین فیلم‌ها برای اهالی سینما و رسانه در مارس و نمایش عمومی آثار در ماه ژوئن همراه خواهد بود.

جشنواره فیلم کن سالانه میزبان ۴۵ هزار نفر از اهالی سینما و مخاطبان سینمایی است که از این میان ۴۵۰۰ نفر را روزنامه‌نگاران از سراسر جهان تشکیل می‌دهند.

جشنواره فیلم کن هم‌اکنون میزبان پذیرش آثار برای دوره هفتاد و چهارم خود است و آخرین مهلت ارسال آثار برای فیلم‌های دانشجویی (۱۵ فوریه، ۲۷ بهمن)، فیلم‌های کوتاه (اول مارس، ۱۱ اسفند) و فیلم‌های بلند (۵ مارس، ۱۵ اسفند) خواهد بود.

جشنواره فیلم کن

 

منبع: ایسنا

اخبار مشابه زیر را نیز میتوانید بخوانید:

جشنواره فیلم برلین ۲۰۲۱ به صورت مجازی برگزار میشود

رسما اعلام شد: جشنواره فیلم برلین 2021 با تاخیر و به شکل مجازی برگزار می‌شود

کرونا مانع گردهمایی هالیوودی‌ها نمی‌شود / مراسم اسکار به صورت حضوری برگزار می‌شود

 

 

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا