ادای احترام دو «جیمز باند» به شان کانری اولین و بزرگترین «جیمز باند» تاریخ سینما

 

پیرس برازنان و دنیل کریگ بازیگران نقش «جیمز باند» به شان کانری اولین بازیگر نقش مامور ۰۰۷ ادای احترام کردند.

به گزارش هالیوود ریپورتر، شان کانری بازیگر برنده اسکار که سابقه بازی در نقش «جیمز باند» را در هفت فیلم سینمایی داشت، روز گذشته در سن ۹۰ سالگی درگذشت و بسیای از چهره های هالیوودی از جمله بازیگران نقش «جیمز باند» نسبت به درگذشت این بازیگر اسکاتلندی واکنش نشان دادند.

دنیل کریگ که جدیدترین بازیگر نقش «جیمز باند» است و تاکنون در پنج فیلم سینمایی در نقش مامور ۰۰۷ بازی کرده در بیانیه ای در رابطه با درگذشت شان کانری نوشت: “بسیار غم انگیز است که خبر درگذشت یکی از بزرگان حقیقی سینما را شنیدم. شان کانری به عنوان جیمز باند و بیش تر از آن، در خاطرات باقی خواهد ماند. او یک دوره و یک سبک را تعریف کرد و شوخ طبیعی و حضور مسحور کننده ای روی پرده سینما داشت و به ساخت بلاکباسترهای مدرن (فیلم های محبوب و پرفروش) کمک کرد. او همچنان و در سال های آینده نیز بازیگران و فیلمسازان را تحت تاثیر خود قرار خواهد داد”.

پیرس برازنان بازیگر ایرلندی نیز که از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۲ در چهار فیلم از مجموعه «جیمز باند» در نقش مامور ۲۰۰۷ بازی کرد در صفحه اجتماعی خود نوشت: “آقای شان کانری! شما بزرگترین جیمز باند زندگی من به عنوان یک پسر و به عنوان مردی بودید که خودش نیز در این نقش بازی کرد و راهنمای همه ما بودید که قدم در راه شما گذاشتیم. همه بازیگران جیمز باند به نوبه خود با احترام و تحسین به شما نگاه می کردیم، در حالی که با تعبیر خودمان از نقش پیش می رفتیم. شما از هر لحاظ به عنوان یک بازیگر و انسان قدرتمند بودید و همچنان تا ابد نیز باقی خواهید ماند. همه دنیا شما را دوست داشتند و جای خالی تان احساس می شود”.

کانری که به عقیده بسیاری همچنان موفق ترین بازیگر کاراکتر «جیمز باند» است که در مجموع در هفت فیلم از سری فیلم های اکشن و جاسوسی شامل «دکتر نو» (۱۹۶۲)، «از روسیه با عشق» (۱۹۶۳)، «پنجه طلایی» (۱۹۶۴)، «گلوله آتشین» (۱۹۶۵)، «تنها دوبار زندگی می‌کنی» (۱۹۶۷)، «الماس‌ها ابدی‌اند» (۱۹۷۱) و «هرگز دوباره نگو هرگز» (۱۹۸۳) به ایفای نقش پرداخت.

او در سال ۱۹۸۸ برای بازی در فیلم «تسخیرناپذیران» ساخته بریان دی پالما موفق به کسب جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد و سه جایزه گلدن گلوب و دو جایزه بفتا را نیز در کنار بازی در فیلم هایی چون «انجمن نجیب‌زادگان عجیب»، «ایندیانا جونز و آخرین جنگ صلیبی»، «قتل در قطار سریع‌السیر شرق»، «به نام رز»، «صخره»، «رابین هود» و … را در کارنامه هنری داشت.

 

منبع: ایسنا

 

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا