از اسکورسیزی تا جیمز کامرون و کلینت ایستوود / ابراز نگرانی فیلمسازان مطرح هالیوودی از آینده سینماهای آمریکا

 

جمعی از سینماگران مطرح هالیوود از جمله اسکورسیزی و ایستوود در نامه‌ای خطاب به کنگره آمریکا نسبت به آینده سالن‌های سینما در این کشور ابراز نگرانی کردند.

به گزارش رویترز، جیمز کامرون، کلینت ایستوود و مارتین اسکورسیزی به همراهی جمعی دیگر از چهره‌های سرشناس دنیای سینما و تعدادی از سینماداران روز گذشته در نامه‌ای خطاب به رهبران سنا و مجلس نمایندگان آمریکا، نسبت به آینده سالن‌های کرونازده سینما در این کشور ابراز نگرانی کردند و نوشتند سینماها بدون کمک مالی تبعات شیوع کرونا را دوام نخواهند آورد.

در این نامه پیش‌بینی شده است ۶۹ درصد شرکت‌های سینمایی کوچک و متوسط بدون کمک مجبور به اعلام ورشکستگی خواهند شد یا برای همیشه تعطیل می‌شوند.

علاوه بر بیش از ۷۰ کارگردان و تهیه‌کننده، انجمن ملی سینماداران، انجمن کارگردانان آمریکا و انجمن تصاویر متحرک این نامه را امضا کرده‌اند. از دیگر امضاکنندگان این نامه می‌توان از باربارا بروکلی و مایکل جی ویلسون تهیه‌کنندگان «جیمز باند»، پتی جنکینز کارگردان «زن شگفت انگیز» و مایکل بِی کارگردان و تهیه کننده فیلمهای اکشن نام برد.

امضاکنندگان این نامه از کنگره آمریکا درخواست کردند بودجه‌های باقی‌مانده از بسته‌های حمایتی کرونا را به کمک به سالن‌های سینمایی اختصاص داده یا لوایح جدیدی را در این خصوص تصویب کند.

شیوع کرونا سینماهای آمریکا را از اواسط ماه مارس به تعطیلی کشاند. اما حالا سینماهای زنجیره‌ای از جمله سینماهای ای.ام.سی (AMC) و رگال (Regal) سالن‌های خود را در بسیاری از شهرهای آمریکا، به استثنای لس آنجلس و نیویورک، با ظرفیت محدود بازگشایی کرده‌اند. با این وجود، تلاش‌ها برای ترغیب مردم آمریکا برای تماشای فیلم در سینماها، طبق انتظارات پیش نرفته است و استودیوهای هالیوودی اکران فیلمهای موردانتظاری نظیر بیوه سیاه و تاپ گان: ماوریک را به سال ۲۰۲۱ موکول کرده‌اند.

 

منبع: ایرنا

 

 

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا