از گری اولدمن در جشنواره فیلم پالم اسپرینگز تجلیل می‌شود

 

بازیگر سرشناس بریتانیایی با دریافت جایزه «رییس» جشنواره فیلم پالم اسپرینگز تجلیل می‌شود.

به گزارش ورایتی، جوایز بین‌المللی فیلم پالم اسپرینگز اعلام کرد امسال با اهدای جایزه «رییس»، از گری اولدمن برای بازی فوق‌العاده‌اش در فیلم «منک» تجلیل می‌کند.

هارولد ماتزنر رییس این جشنواره گفت: گری اولدمن بار دیگر یک نمایش مسحور کننده اجرا کرده و این بار در نقش هرمان منکوویچ در فیلم «منک» دیوید فینچر ظاهر شده است. اولدمن در این فیلم در حالی که به طور مشترک فیلمنامه «همشهری کین» را می‌نویسد، فیلم و سفر فیلمنامه‌نویس را دنبال می‌کند.

وی همچنین از اولدمن به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بازیگران این نسل یاد و ابراز خوشحالی کرد که با اهدای جایزه «رییس» امسال از وی تقدیر می‌کنند.

اولدمن ۶۲ ساله که در فیلم «تاریک‌ترین ساعت» در نقش وینستون چرچیل بازی کرده بود جایزه اسکار را برای این نقش‌آفرینی دریافت کرد. وی پیشتر با دریافت جایزه یک عمر دستاورد پالم در سال ۲۰۱۸ و جایزه ستاره بین‌المللی در سال ۲۰۱۲ تجلیل شده بود.

در فیلم «منک» هالیوود دهه ۱۹۳۰ از طریق چشمان تیزبین یک فیلمنامه‌نویس الکلی یعنی هرمان منکوویچ تصویر می‌شود.

از دیگر دریافت کنندگان جایزه «رییس» یا «چیرمن» پالم اسپرینگز می‌توان از چهره‌هایی چون خواکین فینیکس، ایمی آدامز، جسیکا چستین، جورج کلونی، تام هنکس و نیکول کیدمن یاد کرد.

پیشتر اعلام شد کری مولیگان امسال با دریافت جایزه ستاره بین المللی این جشنواره تجلیل می‌شود.

جشنواره و جشن اهدای جوایز این جشنواره امسال به صورت فیزیکی برگزار نمی‌شود ولی اسامی برندگان جوایز معرفی می‌شود تا از اجراهای عالی سال قدردانی شود.

جشنواره فیلم پالم اسپرینگز
نمایی از فیلم سینمایی «منک» ساخته دیوید فینچر

منبع: مهر

مطلب مشابه:

نقد و بررسی فیلم «منک» جدیدترین ساخته دیوید فینچر / مردی که کم می نوشت اما زیاد می‌خواست!

 

 

 

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا