اضافه شدن یک بخش جدید به جشنواره فیلم ونیز امسال

 

جشنواره فیلم ونیز با افزودن یک بخش جدید اعلام کرد آماده پذیرش فیلم‌های علاقه‌مند برای برگزاری هفتاد و هشتمین دوره خود در ماه سپتامبر است.

به گزارش ورایتی، پس از اینکه اعلام شد بونگ جون هو سازنده «انگل» به عنوان رییس هیات داوران ونیز ۲۰۲۱ انتخاب شده، لیدو دیروز دوشنبه اعلام کرد آماده پذیرش فیلم‌های علاقه‌مند به شرکت در این دوره است.

این جشنواره با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که بخش «اسکونفینی» جشنواره که سال پیش کنار گذاشته شده بود تا جشنواره سبک‌تر برگزار شود، امسال با بخش جدیدی به نام «افق‌های ویژه» جایگزین می‌شود.

«افق‌های ویژه» به نوعی تداوم بخش رقابتی «افق‌ها» است که بر روندهای جدید در سینماهای جهان تمرکز دارد، اما کمتر به استانداردهایی مانند طول فیلم و قالب آن بها می‌دهد.

در بیانیه ونیز آمده که این بخش جانبی جدید برای فیلم‌هایی است که هیچ محدودیتی را از نظر ژانری، طول اثر و مقصد خود در نظر ندارند، اما فیلم باید حداقل یک ساعته باشد. همچنین گفته شده که برندگان جوایز طبق نظر هیات داوران متشکل از مخاطبان، برمبنای معیارها و رویه‌های اعلام شده اهدا می‌شود.

در بیانیه تاکید شده که کمیته انتخاب ونیز بدون تغییر باقی مانده و در روند انتخاب فیلم‌های حاضر باربرا با کارشناسان خود عمل می‌کند. پائولو برتولین از آسیا، جیولیا داگنولو والان از آمریکا، برونو فورنارا، مائورو گرواسینی، اسکار لاروسی، النا پولاچی، آنجلا پرودنسی، امانوئله روکو و ماریانا سانا از ایتالیا نیز دیگر همکاران وی خواهند بود.

هفتاد و هشتمین دوره ونیز از یکم تا ۱۱ سپتامبر (۱۰ تا ۲۰ شهریور ۱۴۰۰) برگزار می‌شود.

جشنواره فیلم ونیز

 

منبع: مهر

اخبار مرتبط زیر را نیز میتوانید بخوانید:

تمدید مدیریت آلبرتو باربرا بر جشنواره فیلم ونیز برای سومین دوره متوالی

جشنواره فیلم ونیز به ایستگاه آخر رسید/ جوایز اصلی به آمریکا رفت / سینمای ایران بی نصیب نماند

گزارش تصویری: آغاز جشنواره فیلم ونیز در دنیای کرونایی و متفاوت تر از همیشه

موفقیت دیگری برای شهرام مکری در جشنواره فیلم ونیز

دو جایزه بین المللی برای «دشت خاموش» در جشنواره فیلم ونیز

 

 

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا