انتقاد شدید مهران احمدی از وزیر بهداشت / لطفا در کارهایی که هیچ تخصصی ندارید اصلا و ابدا اظهار نظر نفرمائید

 

به گزارش عصرسینما، مهران احمدی بازیگر سینما و تلویزیون با انتقاد شدید از سعید نمکی وزیر بهداشت، به اظهارات وی در بلامانع خواندن ساخت سریال ها و برنامه های تلویزیونی با رعایت پروتکل های بهداشتی در ایام کرونا، واکنش نشان داد.

متن یادداشت مهران احمدی که در صفحه شخصی اش در شبکه اجتماعی اینستاگرام منتشر شده، به شرح زیر است:

جناب آقای وزیر لطفا از خودتان و خانواده محترمتان مایه بگذارید و لطفا در کارهایی که هیچ تخصصی ندارید اصلا و ابدا اظهار نظر نفرمائید.

شما مگر در مورد کار بازیگری که نه میشود و نه میتوان پروتکلهای بهداشتی را در آن رعایت کرد اطلاعات کافی دارید که دستور میدهید. مگر تا بحال یک بار هم که شده یک دقیقه در این شرایط سر صحنه بوده اید که از جان ما و خانواده هایمان که در خطر جانی قرار دارند مایه میگذارید.

پس اگر نمی دانید بدانید که ما نه میتوانیم ماسک بزنیم نه میتوانیم به درستی پروتکلهای بهداشتی را رعایت کنیم نه غذا و پذیرایی که از ما میشود تحت کنترل و نظارت ما قرار دارد و نه رفت و آمدمان.

روزی دهها بار انواع و اقسام آدمها و عوامل مختلف با سر و صورت و لباس و وسایلی که ابزار ماست کار دارند و از ترس هر شب با قرصهای آرام بخش میخوابیم.

حسرت در آغوش گرفتن فرزندانمان به دلمان مانده حسرت دیدار مادران و پدرانمان از ترس اینکه آنها مبتلا نشوند بر جگرمان آتش زده. شما چه میدانید هنر بازیگری و سینما چیست و چه خطراتی دارد که اینگونه اظهار نظر عالمانه میکنید.

هیچ خبر دارید که چند تن از سینماگرها و خانوادهایشان دچار شده اند. هیچ خبر دارید که چند تن از بازیگران و عوامل درجه یک سینما که جزو سرمایه های این مرز و بوم هستند جانشان را از دست داده اند. هیچ خبر دارید که ما چه استرس و دردی داریم.

لطفا فقط یک روز بدون ماسک مانند بازیگران تشریف بیاورید و سر صحنه حضور داشته باشید و به ما قوت قلب بدهید.

بجای اینکه حقوقی برای عوامل تنگدست تر سینما تعیین کنید تا در دوران بیکاری حداقل معاششان تامین شود دستور میدهید که سریالها ادامه دهند گور پدر من و امثال من که هر بلایی سرمان آمد به جهنم، و درک اسفل سافلین.

بجای اینکه سینمای ورشکسته و عوامل آن را مورد حمایت قرار بدهید و راهکاری برای عوامل گرفتارش که نه بیمه درست و حسابی دارند نه تضمین و امنیت شغلی مناسب در این شرایط پشت میکروفون دستوراتی را ابلاغ میکنید.

از انطرف دکتر زالی رئیس ستاد مبارزه با کرونا دستور به تعویق دو هفته ای کارهای سینمایی و تلویزیونی میدهد، تا پیک کرونایی را بگذرانیم و اوضاع کمی متعادلتر شود، فردای همان روز شما میفرمائید خیر سریالها ادامه دهند لااقل با همدیگر هماهنگ باشید.

مگر قرار نشد همه تابع دستورات این ستاد باشیم خود شما که از این قانون تبعیت نمیکنید وای به حال مردم.

بله، درست میفرمائید, کرونا از این مملکت با این حساب جمع شدنی نیست.

 

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا