بازیگران «جنگ ستارگان» وارد نبرد با ترامپ شدند

 

هریسون فورد و مارک همیل در آخرین ساعت‌های مانده به انتخابات آمریکا ویدیوهای ضد ترامپ منتشر کردند.

به گزارش ورایتی، هریسون فورد و مارک همیل ستارگان سرشناس «جنگ ستارگان» در فیلم‌های کوتاه ویدیویی در حمایت از گروه ضدترامپی “پروژه لینکلن” ظاهر شدند.

این دو فیلم با عنوان «فوچی» و «غیابی» دیروز دوشنبه در آخرین لحظه برای رای‌دهندگان منتشر شدند.

در «فوچی» که با صدای هریسون فورد منتشر شده وی درباره پاسخ ترامپ به ویروس کرونا و انتقادهای وی از دکتر فوچی مدیر انستیتو ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی صحبت کرده است.

فورد در این فیلم ویدیویی می‌گوید: این پزشک از ریگان تا بوش پدر، کلینتون، بوش و اوباما و اکنون ترامپ، به صورتی خستگی‌ناپذیر، شرافتمندانه و با از خودگذشتگی به مردم آمریکا خدمت کرده است.

این فیلم سپس به صفحه‌ای سیاه تغییر می‌کند که صدای طرفداران ترامپ می‌آید که فریاد می‌زنند: فوچی اخراج شود! و بعد پاسخ ترامپ شنیده می‌شود که می‌گوید: به کسی چیزی نگویید، اما یک کم صبر کنید تا بعد از انتخابات.

فورد این فیلم ۵۰ ثانیه‌ای را با یک فراخوان به پایان می‌برد: فردا، می‌توانید فقط یکی از این‌ها را اخراج کنید. انتخاب با شماست.

در فیلم همیل وی بر رای‌گیری غیابی متمرکز شده است. این بازیگر بر صفحه یک تلویزیون قدیمی ظاهر می‌شود و می‌گوید: استبداد با انقلاب آمریکا به پایان نرسید. حداقل برای همه این طور نشد.

وی در ادامه بر این تاکید دارد که انتخابات پیامدهایی دارد و بر تلاش ترامپ برای بی‌اعتبار کردن رای از راه دور تاکید می‌گذارد و می‌گوید: ۱۵۰ سال بعد استبداد به دنبال یافتن جایگاه‌های جدید است. ترامپ رای‌گیری غیابی را زیر سوال برده و اگر این راه را ادامه بدهد می‌تواند رای افرادی که غیابی رای می‌دهند از جمله هزاران نظامی را که مقدس‌ترین حق آنها در خارج از کشور است، زیر سوال ببرد و نادیده بگیرد.

وی در انتها مخاطبان را به رای دادن ترغیب می‌کند و می‌گوید: دونالد ترامپ نباید برای آینده رهبری آمریکا تصمیم بگیرد. مردم آمریکا این کار را می‌کنند. بگذارید هر رای شمرده شود و هر رای را بشمارید.

 

منبع: مهر

 

 

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا