تاریخ جدید برگزاری جشنواره فیلم کن اعلام شد

 

در حالی که پیش از این اعلام شده بود برگزاری جشنواره کن به تعویق می‌افتد، این جشنواره سینمایی معتبر فرانسوی از ۶ تا ۱۷ جولای(۱۵ تا ۲۶ تیر ۱۴۰۰)  برگزار می‌شود‌.

به گزارش هالیوود ریپورتر، مسئولان برگزاری جشنواره فیلم کن اعلام کردند، به دلیل نگرانی‌های ناشی از پاندمی کرونا، برگزاری این رویداد را از ماه می‌ به ماه ژوئیه (جولای) تغییر می‌دهند.

این جشنواره که قرار بود ۱۱ تا ۲۲ می‌ 2021 برگزار شود، اکنون به ۶ تا ۱۷ ژوئیه موکول شد.

این تصمیم که البته دور از انتظار هم نبود، اثری دومینویی بر سایر جشنواره‌ها خواهد داشت؛ جشنواره فیلم ونیز قرار است در یکم سپتامبر برگزار شود. تاریخ جدید کن نشان می‌دهد که فاصله بین این دو جشنواره که دو رویداد بزرگ در اروپا هستند، به کمتر از دو ماه رسیده و این موضوع مشکلاتی را به وجود خواهد آورد.

جشنواره فیلم کن سال گذشته به دلیل موج اول ویروس کرونا مجبور به لغو برگزاری شد اما جشنواره فیلم ونیز مثل همیشه برگزار شد؛ البته با رعایت اصول بهداشتی.

جشنواره فیلم برلین، سومین رویداد مهم سینمایی اروپا، هم امسال به صورت مجازی و حضوری برگزار می‌شود. در ماه مارس یک مراسم کاملاً آنلاین برای آن و در ژوئن نیز در پایتخت آلمان یک رویداد حضوری برگزار می‌شود.

ورایتی پیش‌بینی کرد اگر جشنواره کن در ماه ژوئیه هم برگزار نشود، احتمالاً پایان ماه آگوست نقشه دوم مسئولان این رویداد برای برپایی این رویداد هنری است؛ البته این سناریو با توجه به برگزاری جشنواره ونیز در اول سپتامبر 2021 مشکل ساز می‌شود.

جشنواره فیلم کن

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار مشابه:

اضافه شدن یک بخش جدید به جشنواره فیلم ونیز امسال

نامزدهای جوایز گویا معرفی شدند / مراسمی که به اسکار سینمای اسپانیا معروف است

جوایز لومیر برندگانش را شناخت / «روابط عاشقانه» جایزه بهترین فیلم را برد / سینمای ایران بی‌نصیب ماند

هفتاد و دومین دوره جوایز امی برندگانش را شناخت

جوایز فیلم اروپا ۲۰۲۰ برگزیدگان خود را شناخت

 

 

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا