تبعات مخرب کرونا ادامه دارد / دیزنی ۲۸ هزار نفر از کارکنانش را اخراج می‌کند

 

شرکت دیزنی به دلیل تبعات ناشی از شیوع ویروس کرونا، ۲۸ هزار نفر از کارکنانش را اخراج می‌کند.

به گزارش رویترز، والت دیزنی از تعدیل ۲۸ هزار نفر از کارکنانش به ویژه از بخش پارک‌های تفریحی دیزنی‌لند خبر داد که از شیوع کرونا خسارت سختی خوردند.

شرکت دیزنی در بیانیه‌ خود از ظرفیت محدود پذیرش بازدیدکننده و آینده نامعلوم شیوع کرونا به عنوان دلایل اخراج کارمندانش نام برده است. حدود دو سوم یا ۶۷ درصد نیروهای اخراجی از کارمندان پاره‌وقت این مجموعه خواهند بود.

دیزنی به دنبال گسترش شیوع کرونا پارک‌های تفریحی خود را تعطیل کرد که البته حالا تمام آنها به استثنای دیزنی‌لند کالیفرنیا بازگشایی شده‌اند. ظرفیت پذیرش بازدیدکننده در این پارک‌ها براساس اصول فاصله‌گذاری اجتماعی همچنان محدود است.

این شرکت علاوه بر آمریکا در شانگهای، هنگ‌کنگ، توکیو و پاریس نیز پارک تفریحی دارد که مشمول این تعدیل گسترده نیرو نیستند.

با شیوع کرونا، دیزنی تا تاریخ ۲۷ ژوئن (۷ تیر) ظرف سه ماه ۴ میلیارد و ۷ میلیون دلار ضرر کرد و درآمد این شرکت از بخش پارک‌های تفریحی و محصولات نسبت به بازه زمانی مشابه در سال ۲۰۱۹، ۸۵ درصد کاهش یافت.

ویروس کرونا موسوم به کووید-۱۹ اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان در استان هوبی چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

این بیماری که به تدریج به کشورهای مختلف سرایت و سازمان جهانی بهداشت از آن با واژه همه‌گیری یاد کرد، تا لحظه تنظیم خبر ۳۴ میلیون نفر را در جهان مبتلا کرده است که از این میان بیش از یک میلیون نفر جان باخته‌اند.

شیوع این ویروس موجب تعطیلی بسیاری فعالیت و رویدادهای مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی از جمله جشنواره‌ها، نمایشگاه ها و بسته شدن سینماها، سالن های تئاتر و کنسرت و کتابفروشی‌ها شد و تأثیرات منفی زیادی بر بازارهای جهانی و اقتصاد کشورها در بخش های گوناگون از جمله فرهنگ گذاشت.

 

منبع: ایرنا

 

 

 

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا