تبعیض نژادی در آمریکا صدای جرج کلونی را هم درآورد

 

جرج کلونی به تندی از تبرئه شدن پلیس‌هایی که متهم به قتل یک زن سیاهپوست بودند، انتقاد کرد و گفت: “از این رویداد شرمسارم”.

جرج کلونی به همراه چند ستاره نامدار دیگر هالیوودی از جمله وایولا دیویس و جفری رایت علیه حکم تبرئه ناعادلانه ۳ افسر پلیس متهم قتل اعتراض کرد.

این افسران پلیس اوایل امسال با ورود ناگهانی به خانه یک زن سیاه‌پوست به نام برونا تیلور با شلیک چند گلوله او را به قتل رساندند.

جرج کلونی در این باره گفته است: “نامش برونا بود و در تختخوابش با شلیک گلوله ۳ افسر پلیس سفیدپوست به قتل رسید. پلیس‌ها به دلیل کشتن او محکوم نشدند. دادگاهی که من به آن باور داشتم مردم را به دلیل اعمالشان مسئول می‌دانست. این مایه شرمساری است.”

وایولا دیویس بازیگر برنده اسکار هم در توییتی عصبانیتش را از این حکم ناعادلانه عیان کرد. جفری رایت بازیگر سریال «وست‌ورد» نیز خواستار تغییر قوانین در این زمینه شد.

آوا دورنی و میرا سوروینو از دیگر چهره‌های معترض به این حکم هستند.

ماجرای قتل چیست؟

به گزارش بی‌بی‌سی، ماجرا از این قرار است ۳ افسر پلیس در ماه مارس بدون هشدار و اندکی پس از نیمه شب ناگهان به خانه تیلور وارد می‌شوند. آن‌ها می‌گویند که در راستای تحقیقات درباره یک پرونده مواد مخدر حکم ورود بدون هشدار داشته‌اند.

از قرار نامزد تیلور اسلحه دارد و پس از ورود پلیس‌ها فکر می‌کند که با اشرار و دزدها مواجه شده و به سمت آن‌ها تیراندازی می‌کند. این آغاز تیراندازی‌های بی‌امان پلیس‌ها می‌شود و در میان تیلور با برخورد چندین گلوله به قتل می‌رسد.

حالا سیستم قضایی ۳ پلیس درگیر در این رویداد را عملا تبرئه کرده است و یکی فقط به دلیل به خطر انداختن جان همسایه‌ها محکوم شده است.

 

منبع: خبرآنلاین

 

 

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا