جشنواره پالم اسپرینگز از بازیگران و کارگردان فیلم «دادگاه شیکاگو ۷» تقدیر می‌کند

 

بازیگران فیلم «دادگاه شیکاگو ۷» و کارگردان آن آرون سورکین جایزه پیشگام را از جشنواره بین‌المللی فیلم پالم اسپرینگز دریافت می‌کنند.

به گزارش ورایتی، هارولد ماتزنر رییس جشنواره بین المللی فیلم پالم اسپرینگز خبر داد که امسال جایزه پیشگام این جشنواره به بازیگران و کارگردان فیلم «دادگاه شیکاگو ۷» اهدا می‌شود.

وی گفت: «دادگاه شیکاگو ۷» یک درام هیجان‌انگیز است؛ فیلمی که در اتاق دادگاه می‌گذرد و روشنگر رفتار این دادگاه تاریخی در برخورد با فعالان اجتماعی به جرم تحریک شورش‌های خارج از کنوانسیون ملی دموکراتیک ۱۹۶۸ است.

وی افزود: آرون سورکین در مقام نویسنده و کارگردان یک فیلم قابل تامل خلق کرده که با بازی‌های برجسته و با قدرت بازیگرانش شامل یحیی عبدالمتین دوم، ساشا بارون کوهن، جوزف گوردون لویت، مایکل کیتون، فرانک لانگلا، ادی ردمین، مارک رایلنس، جرمی استرانگ و بقیه شکل گرفته است.

این جایزه پیشتر شامل فیلم‌هایی چون «کتاب سبز» پیتر فارلی و «شکل آب» گی‌یرمو دل تورو شده که بعد به عنوان بهترین فیلم اسکار شناخته شدند. جایزه پیشتاز برای تجلیل گروهی بازیگران یک فیلم و کارگردان آن اهدا می‌شود.

از دیگر برندگان امسال جوایز پالم اسپرینگز ریز احمد برنده جایزه بازیگر و جایزه دستاورد نخل صحرا، کری مولیگان برنده جایزه بازیگر بین‌المللی، گری اولدمن برنده جایزه رییس جشنواره و کلویی ژائو برنده جایزه کارگردان سال هستند.

گرچه امسال قرار نیست جشنواره فیلم پالم اسپرینگز به صورت فیزیکی برگزار شود اما یک مراسم بزرگداشت از ۱۱ تا ۲۵ فوریه به صورت آنلاین برگزار می‌کند. همچنین یک جشنواره در ابعاد کوچک در ماه ژوئن شکل می‌گیرد.

فیلم دادگاه شیکاگو ۷

منبع: مهر

مطالب مرتبط:

نقد و بررسی فیلمی که این‌‌‌روزها مورد توجه بسیاری قرار گرفته / «دادگاه شیکاگو هفت» ساخته آرون سورکین

معرفی بهترین‌های فیلمها و سریالهای سال 2020 از سوی انستیتو فیلم آمریکا

 

 

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا