جشنواره فیلم کارلووی واری هم به تحریم روسیه پیوست

 

جشنواره بین‌المللی فیلم کارلووی واری نیز به جمع رویدادهایی پیوست که سینمای روسیه را به دلیل جنگ اوکراین تحریم کردند.

به گزارش ددلاین، متولیان این رویداد سینمایی با انتشار یک بیانیه حمله روسیه به اوکراین را محکوم و حمایت خود را از اوکراین اعلام کردند.

در متن این بیانیه چنین آمده است:

برگزارکنندگان جشنواره بین المللی فیلم کارلووی واری صریحا حمله روسیه به اوکراین را محکوم کرده و حمایت بی قید و شرط خود را از این کشور اعلام می‌دارند.

جشنواره فیلم کارلووی واری همیشه از آزادی بیان هنرمندان حمایت کرده است. تجربه تاریخی کشور ما اهمیت حمایت خارجی از چهره های فرهنگی و هنری را که تصویری تحریف نشده از وضعیت واقعی موجود در کشورمان ارائه دادند به ما آموخت. می‌خواهیم از همه هنرمندانی که آثار و مواضعشان همسو با ارزش ها و اصول دمکراتیک است با آغوش باز استقبال کنیم.

همیشه از فیلمسازان مستقل روسی حمایت می‌کنیم. اما آنهایی را که به هر طریقی با دولت روسیه با موسسات دولتی این کشور ارتباط داشته باشند و یا از حمله نظامی حمایت کنند، در جشنواره مان نخواهیم پذیرفت.

پنجاه و ششمین دوره از جشنواره کارلووی واری از اول تا نهم ژوئیه امسال (۱۰-۱۸ تیر ۱۴۰۱) در جمهوری چک برگزار می‌شود.

آکادمی فیلم اوکراین چند روز پیش خواهان بایکوت سینمای روسیه شد. اکثر جشنواره های مهم سینمایی از جمله کن، ونیز و تورنتو از پیوستن به این کارزار خودداری کرده اما محدودیت هایی را بر حضور هیات های روسی اعمال کردند. برخی از رویدادهای سینمایی از جمله جشنواره فیلم گلاسکو و استکهلم اما تصمیم گرفتند فیلم های روسی را از رویداد امسال خود کنار بگذارند. آکادمی فیلم اروپا نیز از بایکوت سینمای روسیه حمایت و اعلام کرد فیلم‌های روسی را از جوایز فیلم اروپایی امسال حذف می‌کند.

خبرهای مرتبط:

کارزار تحریم روسه به هالیوود رسید

عواقب تهاجم به اوکراین برای رژیم مسکو / حضور سینمای دولتی روسیه در جشنواره فیلم کن ممنوع شد

واکنش اروپایی ها به جنگ روسیه علیه اوکراین / تحریم شبکه‌های تلویزیونی روسی در دستور کار است

جنگ روسیه بر علیه اوکراین

منبع: ایرنا

 

 

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − یک =

دکمه بازگشت به بالا