خم شدن کمر بزرگترین مجموعه سینمایی جهان زیر فشار کرونا

 

تداوم شیوع کرونا در جهان، درآمد سینماهای زنجیره‌ای «ای‌ام‌سی/AMC» را تا ۹۰ درصد کاهش داد.

به گزارش ورج، ای‌ام‌سی/AMC گزارش درآمدی خود در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ را منتشر کرد. براساس این گزارش، بزرگترین سینمای زنجیره‌ای جهان در سه ماهه سوم سال جاری میلادی به دلیل شیوع کرونا، تبعات و محدودیت‌های ناشی از آن تنها ۱۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار درآمد داشته که در مقایسه با درآمد یک میلیارد دلاری سال گذشته، کاهشی ۹۱ درصدی را تجربه کرده است.

AMC در این گزارش یادآور شد از اکتبر ۲۰۲۰ (مهر- آبان ۹۹) حدود ۵۳۹ سالن از ۶۰۰ سالن‌ خود را فعال کرده اما تعطیلی سینماها در شهرهایی چون نیویورک و لس‌آنجلس مانعی بزرگ به شمار می‌رود. کماکان مسئله اصلی تشویق تماشاگران برای حضور منظم در سالن‌های سینماست، آن هم در نبود فیلم‌های گیشه‌پسند روی پرده.

آدام ارون مدیرعامل این شرکت مطرح آمریکایی در این باره می‌گوید: تداوم و تبعات این همه‌گیری تا به همین امروز ما را تحت تاثیر قرار داده و قطعا هرچه پیش می‌رویم همچنان بر برآیند فعالیتهایمان اثرگذار خواهد بود.

AMC که بزرگترین مجموعه سینمایی جهان است، ماه‌هاست نسبت به وضعیت بغرنج اقتصادی خود هشدار می‌دهد. متولیان این کمپانی اواسط ماه جاری میلادی اعلام کردند اگر راهی برای افزایش درآمد در دوران به تعویق افتادن اکران فیلمها و تعطیلی سینماها در شهرهای مهمی چون نیویورک و لس‌آنجلس پیدا نکنند، این مجموعه ورشکست خواهد شد.

ویروس کرونا اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان در استان هوبی چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

این بیماری که به تدریج به کشورهای مختلف سرایت و سازمان جهانی بهداشت از آن با واژه همه‌گیری یاد کرد، تا لحظه تنظیم خبر ۴۷ هزار و ۵۰۰ میلیون نفر را در جهان مبتلا کرده است که از این میان بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جان باخته‌اند.

شیوع این ویروس موجب تعطیلی بسیاری فعالیت و رویدادهای مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی از جمله جشنواره‌ها، نمایشگاه ها و بسته شدن سینماها، سالن های تئاتر و کنسرت و کتابفروشی‌ها شد و تأثیرات منفی زیادی بر بازارهای جهانی و اقتصاد کشورها در بخش های گوناگون از جمله فرهنگ گذاشت.

 

منبع: ایرنا

 

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا