درخواست کانون کارگردانان بر تعطیلی همه پروژه های فیلمبرداری تا پایان پیک کرونا

 

به گزارش عصرسینما، شورای مرکزی کانون کارگردانان سینمای ایران طی بیانیه ای و در واکنش به درگذشت کریم اکبری مبارکه بازیگر سینما و تلویزیون بر اثر ابتلا به ویروس کرونا هنگام بازی در یک سریال تلویزیونی؛ خواستار تعطیلی موقت همه پروژه های فیلمبرداری تا پایان پیک کرونا شد.

متن بیانیه کانون کارگردانان سینمای ایران به شرح زیر است:

بیماری کرونا و بلای قرن، هنرمند دیگری را از ما گرفت. کریم اکبری مبارکه بازیگری که به سلامت نفس و بی آلایشی شهره بود؛ در پی ابتلا به کرونا و در فاصلهای بسیار کوتاه درگذشت و همکاران و دوستدارانش را غمگین و افسرده برجای گذاشت.

کانون کارگردانان سینمای ایران پیش از انحلال ستاد کرونای خانه سینما و طی سه نامه خطرات ناشی از این بیماری را برای گروههای فیلمبرداری تذکر داده بود ولی متاسفانه نه تنها به این هشدارهای دلسوزانه توجه نشد بلکه کانون کارگردانان با شکایت قضائی صدا و سیما روبرو گردید!

کانون کارگردانان ضمن تسلیت از دست دادن زود هنگام این هنرمند باتجربه، کارآمد و شریف، یک بار دیگر به مسئولان، مدیران و دست اندرکاران پروژههای سینمایی و تلویزیونی هشدار میدهد که این بیماری خطرناک همچنان و با قدرتی بیش از پیش بالای سر همه جوامع و بخصوص گروههای متشکل شغلی و حرفهای در حال جولان دادن و قربانی گرفتن است و لزوم تعطیلی موقت همه پروژه های فیلمبرداری تا پایان پیک‌کرونا احساس میشود.

در غیراینصورت تنها باید امیدواریم باشیم که گروه ها موارد بهداشتی/ ایمنی را جهت حفظ سلامتی افراد به دقت رعایت کنند تا باز عزادار هنرمند دیگری نشویم.

 

 

 

 

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا