دست پر سینمای ایران در مهمترین جشنواره مستند جهان

 

به گزارش عصرسینما، سی و سومین دوره جشنواره فیلم مستند آمستردام (ایدفا) در حالی به پایان رسید که مستندهای ایرانی حضور موفقی در آن داشتند و موفق به کسب سه جایزه شدند.

جشنواره مستند آمستردام (ایدفا) که مهمترین جشنواره سینمایی مستند جهان محسوب می‌شود، در سی و سومین دوره خود برگزیدگانش را معرفی کرد و «رادیوگرافی یک خانواده» ساخته فیروزه خسروانی و محصول ایران، نروژ و سوییس جایزه اول جشنواره یعنی جایزه بهترین فیلم بلند مستند و همچنین جایزه استفاده خلاقانه از آرشیو را و یافت کرد و جایزه بهترین فیلم بخش کودکان و مستند هم به «شادگان» ساخته آکو سالمی رسید.

امسال مستند «نان مقدس» ساخته رحیم ذبیحی نیز نماینده سینمای ایران در بخش رقابتی مستندهای نیمه بلند این رویداد سینمایی بود و «برف می‌نامد» ساخته مرجان خسروی در بخش فیلم‌های مستند دانشحویی، «الناز عزیز» ساخته مانیا اکبری و محصول مشترک ایران، انگلستان و کانادا در بخش غیررقابتی «فرانتلایت» و «هنر زندگی در خطر» ساخته مینا کشاورز و محصول ایران و آلمان در بخش “بهترین‌های جشنواره‌ها ” این رویداد سینمایی پذیرفته شده بودند.

سی و سومین جشنواره فیلم مستند آمستردام (ایدفا) به عنوان یکی از مهمترین جشنواره‌های سینمای مستند از ۱۶ نوامبر تا ۶ دسامبر (۲۶ آبان تا ۱۶ آذر) به صورت ترکیبی از نمایش‌های آنلاین و حضوری در کشور هلند برگزار می‌شود.

 

 

 

 

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا