کرونا یکی دیگر از اهالی هنر و سینما را از ما گرفت / دکتر اکبر عالمی درگذشت

 

به گزارش عصرسینما، اکبر عالمی مجری، مستندساز و مدرس دانشگاه ساعاتی پیش(بامداد سه شنبه ۲۲ مهرماه) در سن 75 سالگی و به دلیل ابتلا به بیماری کرونا درگذشت.

دکتر اکبر عالمی از هفته گذشته و به دلیل ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری بود و به علت وخامت حالش، دستگاه ونتیلاتور برای تنفس به وی وصل شده بود.

اردشیر عالمی فرزند اکبر عالمی با اعلام خبر درگذشت پدرش در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام، نوشت: “پدر رفت. فقط پدر من نبود، پدر چند نسل ایران بود. تاثیر وجودش تا سال‌ها باقی خواهد ماند. از همه دوستانی که که در این چند روزه پیغام‌های بسیار محبت‌آمیزی برای ما فرستادند ممنونم”.

 

 

اکبر عالمی در ۱۸تیر ۱۳۲۴ در اهواز متولد شد. وی فارغ‌التحصیل رشتهٔ سینما از دانشکده هنرهای دراماتیک، دارای مدرک کارشناسی‌ارشد در رشته سینما از دانشگاه تربیت مدرس و همچنین دارای مدرک دکترای سینما از انگلستان بود.

اکبر عالمی در دهه هفتاد مجری و کارشناس برنامه سینمایی هنر هفتم و در ادامه، برنامهٔ سینما ماوراء در تلویزیون بود. وی ساخت فیلم مستند، تالیف و ترجمه چند کتاب و گویندگی را در کارنامه خود داشت و همچنین استاد دانشگاه تربیت مدرس نیز بود.

خسرو سینایی کارگردان مطرح سینما نیز چندی پیش به دلیل ابتلا به ویروس کرونا درگذشت.

 

عصرسینما درگذشت دکتر اکبر عالمی را به خانواده محترم ایشان و جامعه هنری و سینمایی کشور تسلیت عرض می نماید.

 

 

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا