راه یابی فیلم کوتاه «مصطفی» به بخش رقابتی جشنواره کره جنوبی

 

به گزارش عصرسینما، فیلم کوتاه «مصطفی» به کارگردانی علیرضا تیموری به بخش رقابتی هجدهمین دوره جشنواره بین المللی چونگجو در کره جنوبی راه پیدا کرد.

فیلم کوتاه «مصطفی» به کارگردانی علیرضا تیموری و تهیه کنندگی پیمان شاه محمدی و علیرضا تیموری در هجدهمین دوره جشنواره بین المللی چونگجو (Cheongju) در کشور کره جنوبی پذیرفته شد.

پیمان شاه محمدی تهیه کننده و مدیر امور پخش بین المللی فیلم کوتاه «مصطفی» در این باره توضیح داد: حدود۴ هزار و ۵۰ فیلم از ۱۲۲ کشور، امسال در جشنواره چونگجو کره جنوبی ثبت نام کرده اند که از این بین ۶۰ فیلم منتخب و به بخش رقابتی راه پیدا کرده اند که فیلم کوتاه «مصطفی» نیز یکی از این آثار است. این اولین نمایش «مصطفی» در کشور کره جنوبی خواهد بود.

این جشنواره توسط کیم کیونگ سیک اولین رئیس انجمن هنرمندان فیلم «چونگجو» در سال ۲۰۰۴ تاسیس شد. جشنواره بین المللی فیلم کوتاه Cheongju با هدف کشف و معرفی فیلم های کوتاه از سراسر جهان، مروج تنوع فرهنگ ویدیویی و پیشرو در تولید مستقل فیلم کوتاه است.

هجدهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه Cheongju یک جشنواره فیلم رقابتی است که به یک بخش غیر رقابتی و پنج بخش رقابتی تقسیم شده است و از ۲۰ تا ۲۴ آگوست ۲۰۲۱ برابر با ۲۹ مرداد تا ۲ شهریور برگزار می شود.

فیلم کوتاه «مصطفی» با همراهی سازمان فیلم منطقه جنوب و فیلم اینستیتوت سوئد، در ایران ساخته شده است. سید سیف الاسلام هاشمی، فریبا طالبی، معصومه مرادی،محمد جبارنیا ، مجید ملک پور، زینب هاشمی، حسن حیدری و داریوش فضلی در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

علاوه بر پیمان شاه‌محمدی که تهیه‌کننده و مجری طرح، مشاور کارگردان، تدوینگر و برنامه ریز فیلم است، علیرضا تیموری و کُرنلیا اسوِنسون نیز تهیه‌کنندگان مشترک این فیلم بین المللی هستند.

فیلم کوتاه «مصطفی»

همچنین اخبار دیگری از فیلمهای کوتاه و سینمای کوتاه کشورمان را نیز در ادامه میتوانید بخوانید:

پایان فیلمبرداری فیلم کوتاه «نفس نکش» و آغاز مراحل فنی آن

کسب جایزه بهترین درام کوتاه داستانی از جشنواره فروزن سانفرانسیسکو توسط «زنگ تفریح»

«فرزندان ارکیده وحشی» آماده نمایش شد / فیلم کوتاهی درباره کودکان کار

راه یابی فیلم‌ کوتاه «سکوت آوا» به جشنواره فیلم مکزیکی

موفقیت فیلم کوتاه «پشت در» در جشنواره آمریکایی

راه یابی فیلم کوتاه «مَندَلی» به جشنواره فیلم ایتالیایی

«مادرزاد» به جشنواره فیلم زِلین راه یافت

«شهرفرنگ» آماده نمایش شد

شش فیلم کوتاه ایرانی راهی جشنواره آکسفورد شدند

«بن بست» آماده نمایش شد / داستان جوانی که در تنگنا قرار دارد

راه یابی فیلم کوتاه «ودا» به جشنواره ایتالیایی

 

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − هفت =

دکمه بازگشت به بالا