رکورد شکنی بخش مستند بلند در اسکار 2021 با حضور ۲۴۰ فیلم

انتظار می‌رود با حضور حدود ۲۴۰ فیلم مستند، رکورد فیلم‌های شرکت کننده در این بخش اسکار 2021 ، شکسته شود.

به گزارش ورایتی، هنوز ۲ ماه مانده تا نامزدهای اسکار امسال معرفی شوند و بدون امکان ملاقات‌های رودر رو و اکران فیلم‌ها، توزیع کنندگان بیشترین سعی خود را می‌کنند تا فیلم‌هایشان از مد نظر جایزه دهندگان دور نمانند.

از این رو امسال برای دومین بار اعضا برای رای گیری از پلتفرم دیجیتال استفاده می‌کنند. در عین حال امسال آخرین سالی خواهد بود که استودیوها و استراتژیست‌ها دی‌وی‌دی آثارشان را برای رای دهندگان ارسال می‌کنند.

۲۲ دسامبر آکادمی، ۹۳ فیلم مستند را برای اعضای این شاخه خود بارگذاری کرد تا با احتساب فیلم‌هایی که از قبل بارگذاری کرده بود، در مجموع ۲۱۵ فیلم در دسترس آنها قرار بگیرند. به این ترتیب رقم مستندهای امسال تا همین جا از رقم ۱۷۰ فیلم مستندی که در سال ۲۰۱۷ برای اعضا ارسال شده و رکوردی در این زمینه گذاشته شده بود، عبور کرده است.

انتظار می‌رود تا پایان این هفته تقریباً ۲۵ مستند دیگر هم بارگذاری شوند و به این ترتیب در مجموع باید حدود ۲۴۰ فیلم مستند در اسکار امسال مورد بررسی قرار بگیرند.

این در حالی است که در سال ۲۰۱۹ در مجموع ۳۴۴ فیلم بلند داستانی و مستند مورد بررسی قرار گرفته بودند. سال پیش ۱۵۹ فیلم مستند برای اسکار ثبت نام کرده‌ بودند. همه اینها در حالی است که بیشتر سینماها همچنان تعطیل هستند.

شاخه فیلم بلند مستند از سال ۱۹۴۶ در اسکار وجود و حدود ۶۰۰ عضو در اسکار دارد. تا به امروز تنها ۶ مستند توانستند خارج از شاخه خود هم نامزدی کسب کنند. از جمله این موارد فیلم «سرزمین عسل» بود که سال ۲۰۱۹ هم در بخش بهترین فیلم بین‌المللی و هم در بخش بهترین مستند نامزد شد اما موفق به کسب جایزه نشد.

بخش فیلمهای مستند جوایز اسکار

 

منبع: مهر

اخبار مرتبط زیر را نیز می توانید بخوانید:

کرونا مانع گردهمایی هالیوودی‌ها نمی‌شود / مراسم اسکار به صورت حضوری برگزار می‌شود

استیون سودربرگ تهیه کننده مراسم اسکار شد

پیش‌بینی هالیوود ریپورتر از نامزدهای کسب جوایز اسکار 2021

«خورشید» در میان 10 فیلم دارای شانس دریافت اسکار بهترین فیلم خارجی زبان

فیلم‌هایی که شانس بیشتری برای موفقیت در اسکار 2021 دارند

 

 

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا