سرزمین آواره ها همچنان با قدرت پیش می‌رود / اینبار کسب جوایز گاتهام

فیلم  سرزمین آواره ها در ادامه موفقیت در فصل جوایز سینمایی، موفق به کسب جایزه بهترین فیلم از جوایز سالانه «گاتهام» شد.

به گزارش ورایتی، در مراسم سی امین دوره جوایز فیلم مستقل «گاتهام» که امسال به صورت مجازی در نیویورک برگزار شد، فیلم «سرزمین آواره ها» ساخته «کلوئی ژائو» توانست جایزه بهترین فیلم و همچنین بهترین فیلم از نگاه مخاطبان را دریافت کرد.

برنده جایزه مخاطبان جوایز گاتهام از میان تمامی نامزدهای شاخه های بهترین فیلم، مستند و فیلم بین المللی این جوایز انتخاب می شود.

«سرزمین آواره ها» که روز گذشته جایزه مهم بهترین فیلم سال از نگاه انجمن ملی منتقدان سینمای آمریکا را نیز کسب کرد، در اولین نمایش جهانی خود سال گذشته در جشنواره ونیز رونمایی شد و پس از کسب شیر طلایی بهترین فیلم و همچنین هوگوی طلایی بهترین فیلم از نگاه مخاطبان جشنواره شیکاگو، در جوایز مختلف انجمن های منتقدان آمریکا نیز مورد توجه قرار گرفته و از سوی انجمن فیلم بوستون، شیکاگو، نیویورک، لس آنجلس و … نیز در شاخه بهترین فیلم و یا کارگردانی برگزیده شده است.

در فیلم «سرزمین آواره» که در نظرسنجی سالانه نشریه ایندی وایر از بیش از ۲۰۰ منتقد و روزنامه نگار سینمایی نیز در رتبه نخست برترین فیلم های سال ۲۰۲۰ قرار گرفته، «فرانسس مک دورمند» بازیگر برنده اسکار در نقش زنی از یک شهر در ایالت نوادای آمریکا بازی می‌کند که زندگی جدیدی را در جاده تجربه می کند.

این فیلم بر اساس کتاب غیرداستانی «سرزمین آواره ها: زنده ماندن در آمریکای قرن بیست و یکم» نوشته «جسیکا برودر» ساخته شده است.

فیلم سینمایی سرزمین آواره

 

منبع: ایسنا

اخبار مرتبط زیر را نیز میتوانید بخوانید:

درخشش «سرزمین آواره‌ها» در فصل جوایز ادامه دارد / اینبار کسب جوایز اصلی جامعه ملی منتقدان فیلم

«سرزمین آوارها» فاتح مطلق جوایز انجمن منتقدان فیلم شیکاگو شد

معرفی برترین فیلمهای سال 2020 از سوی حلقه منتقدان فیلم نیویورک

زمان اکران فیلم جدید فرانسیس مک دورمند مشخص شد

 

 

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا