فاصله 400 میلیون دلاری «تنِت» تا جبران هزینه ها / فروش مایوس کننده فیلم جدید کریستوفر نولان

 

فیلم «تنِت» برای جبران هزینه های ساخت و بازاریابی، به فروش بیش از ۷۰۰ میلیون دلار در گیشه جهانی نیاز دارد.

ساخته جدید کریستوفر نولان با اضافه کردن ۱۴.۲ میلیون دلار، مجموع فروش جهانی خود را به ۳۰۰ میلیون دلار رساند اما با توجه به هزینه ساخت ۲۰۰ میلیون دلاری و هزینه های بالای بازاریابی، حداقل باید ۴۰۰ میلیون دلار دیگر بفروشد تا هزینه های خود را جبران کند.

با توجه به وضعیت کنونی سینماها و با اعلام تعطیلی یکی از بزرگترین سینماهای زنجیره ای آمریکا، رسیدن به چنین فروشی برای «تنِت» بسیار دشوار خواهد بود.

در صورت بازگشایی سینماها در نیویورک و لس آنجلس که دو بازار بزرگ سینمایی آمریکا هستند، سازندگان «تنِت» می توانند تا حدودی نسبت به بازگشت سرمایه خود امیدوار باشند.

این فیلم در اخر هفته میلادی گذشته تنها ۲.۷ میلیون دلار در آمریکا فروخت و با فاصله کمی بالاتر از فروش ۲ میلیون دلاری فیلم «شعبده بازی» محصول ۱۹۹۳ قرار گرفت که پس از حدود سه دهه، بار دیگر اکران شده است.

در فیلم «Tenet»(انگاره) جان دیوید واشنگتن، مایکل کین، کنت برانا، رابرت پتینسون و الیزابت دبیکی به ایفای نقش پرداخته‌اند و از دوربین‌ها و لنزهای IMAX برای ساخت آن استفاده شده است.

بسیاری از فیلم های مهم سال به دلیل بحران کرونا، اکران آمریکا و بین المللی خود را به تعویق انداخته‌اند و معتقدند مخاطبان هنوز آماده بازگشت به سینماها نیستند.

اخیرا اکران فیلم «زمانی برای مردن نیست» که بیست و پنجمین فیلم از مجموعه «جیمز باند» است و قسمت نهم از فیلم اکشن «سریع و خشن» نیز؛ به سال آینده میلادی موکول شده است.

چند روز پیش ده ها نفر از سینماگران تاثیرگذار هالیوودی چون مارتین اسکورسیزی و کلینت ایستوود در کنار انجمن ملی سینماداران، انجمن کارگردانان و انجمن تصاویر متحرک آمریکا در نامه ای به کنگره این کشور با اشاره به وضعیت بحران سالن های سینمایی شان، نسبت به انقراض سینماها در نتیجه بحران کرونا هشدار دادند.

بخش عمده ای از سینماداران آمریکا در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ با زیان ۷۵ درصدی رو به رو بوده اند. سینماهای امریکا از اواسط ماه مارس به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بود.

انجمن ملی سینماداران آمریکا (NATO) هشدار داده که در صورت تداوم روند فعلی، ۶۹ درصد از سینماهای کوچک و متوسط این کشور ناگزیر به اعلام ورشکستگی و یا تعطیلی همیشگی هستند و ۶۶ درصد مشاغل مرتبط با سالن های سینما نیز از بین خواهد رفت.

 

منبع: ایسنا

 

 

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا