مایکل مور: آمریکا در حالت هشدار و آماده‌باش است زیرا ترامپ با واقعیت کنار نخواهد آمد

 

مایکل مور مستندساز جنجالی برنده اسکار: بدترین کاری که می‌توانم برای مردم انجام دهم نمایش چهار سال گذشته آمریکا است و هیچ وقت این کار را نخواهم کرد.

به گزارش هالیوود ریپورتر، مایکل مور، مستندساز برنده اسکار، پنجشنبه‌شب به دیدار استفن کولبرت از برنامه پربیننده «Late Show» (نمایش دیرهنگام) رفت و در آنجا نتایج انتخابات را تبریک گفت و ضمن ابراز خشنودی از آن، در مورد نامه خود به جو بایدن رئیس جمهور منتخب، گفتگو کرد.

مور اعتراف کرد اگرچه او می‌گوید از اینکه جو بایدن به‌عنوان رئیس جمهور منتخب اعلام شده و این مسئله “واقعاً خوب” است، اما معتقد است این کشور الآن در شرایط “هشدار” و “آماده‌باش” است زیرا ترامپ بار دیگر با واقعیت کنار نخواهد آمد.

مور گفت: “من هرگز هیچ چیز را مسلم و بدیهی نمی‌دانم” و اضافه کرد کاملاً معلوم است که همه به‌شدت نگران و مضطرب سپری شدن این 69 روز باقیمانده از دوره ریاست‌جمهوری ترامپ هستند.

کولبرت با مثبت ارزیابی کردن این انتخابات به این نکته اشاره کرد که بایدن در میشیگان محل تولد مایکل مور نیز پیشتاز بوده است و گفت: ما کار واقعاً مهمی انجام دادیم.

مور در ادامه گفت که آبی‌رنگ شدن این ایالت (رنگ دموکراتها) همچنین بر اعتبار بایدن افزود که بی‌شک بردش را مدیون جوانان و سیاه‌پوستان است و همین واقعاً باعث تفاوت و متمایز بودن انتخابات این دوره شد.

حضور مور در برنامه «نمایش دیرهنگام» همان روزی رخ داد که وی نامه سرگشاده طولانی به جو بایدن رئیس جمهور منتخب نوشت. مور در نامه خود از بایدن خواست قانون ملی رأی مردم را ترویج دهد و رأی کالج الکترال را حذف کند. وی همچنین از بایدن برای جلوگیری از تغییر جهت چپ مترقی به‌سمت “مرکزیّت بزدلها” در تلاش برای جلب رضایت بیشترین تعداد قانونگذاران درخواست کرد.

مور همچنین گفت که بخش مهمی از صحبت‌هایش در مورد ایمان بود چون او و بایدن هر دو کاتولیک هستند. مور گفت: “من و او و شما همه به مدرسه کاتولیک رفته‌ایم و درسهای مشترکی آموختیم”.

کولبرت نیز اذعان کرد که مایکل مور با گفتگوهایی که با بایدن درباره ایمان داشته واقعاً تحت تأثیر قرار گرفته است.

وی همچنین توضیح داد که بایدن، کامالا هریس را به‌عنوان معاون خود انتخاب کرد، به‌خلاف اینکه آنها در اولین مناظره دموکرات‌ها به‌شدت با هم مشاجره لفظی داشتند اما بایدن از جنبه اخلاقی او نیز صحبت کرد. او اصلاً آدم کینه‌ای نیست، او فقط نمی‌بخشد به‌عکس به طرف مجال می‌دهد.

مور گفت که آغاز دوره بایدن و هریس به‌طور کلی نماد نشانه مثبت است. وی گفت: ما قرار است در دوره مخالف قطبی قرار داشته باشیم که به‌تازگی چهار سال سخت آن را طی کرده‌ایم.

مور با اینکه با سیاست در مستندهایش غریبه نیست و همواره جنجالی‌ترین مستندهای سیاسی آمریکا را خلق کرده است اما گفت که انتظار فیلم‌ترامپ محور از او را نداشته باشند.

او در پایان گفت:‌ “من این فیلم را نمی‌سازم، زیرا چه‌کسی تمایل دارد فیلمی تماشا کند که چهار سال گذشته را به شما نشان دهد؟ بدترین کاری که می‌توانم برای مردم انجام دهم نمایش چهار سال گذشته آمریکا است و هیچ‌وقت این کار را نخواهم کرد”.

 

منبع: تسنیم

 

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا