موفقیت فیلم «مجبوریم» رضا درمیشیان در جشنواره آسیاتیکای رم با کسب سه جایزه اصلی

 

به گزارش عصرسینما، بیست و یکمین جشنواره آسیاتیکای رم سه جایزه اصلی خود را به فیلم سینمایی «مجبوریم» ساخته رضا درمیشیان اعطا کرد.

بیست و یکمین جشنواره آسیاتیکای رم از۲۸ آذر تا۲دی در ایتالیا برگزار شد و فیلم «مجبوریم» جایزه بهترین فیلم بخش مسابقه و بهترین فیلم ازنگاه تماشاگران و بهترین فیلم هیات داوری نتپک، شبکه ارتقای سینمای آسیا و پاسیفیک، را دریافت کرد.

درمیشیان در پیامی که برای این فستیوال ارسال کرد گفت: «این جایزه ها متعلق به تک تک اعضای گروه سازنده فیلم «مجبوریم» است که در شرایط سخت تولیداین فیلم با من همراه بودند. از هیات ‌محترم داوران، دبیر محترم فستیوال و پخش کننده فیلم تشکر می‌کنم. این جایزه‌ها برایم ارزشمند است برای همین آن‌ها را تقدیم می‌کنم به مادرم، پزشکان، کادر درمان و جامعه پزشکی که در سال گذشته متحمل بیشترین زحمات شده اند و خودشان وقف مردم کرده اند. »

هیات داوری اصلی جشنواره آسیاتیکا متشکل ازخانم آدل دل اراریو، مدیر بازار فیلم‌های مستند ایتالیا، آقای آدریانو اپرا نویسنده و منتقد سرشناس ایتالیایی و مدیر پیشین جشنواره فیلم ‌پزارو، خانم جینلا وکا مدیر جشنواره مدفیلم رم، آقای فابریزیو فراری مدیر جشنواره فیلم مستقل رم و خانم ماریا لوییزا چلانی کارگردان و فیلمنامه‌نویس در بیانیه‌ای علت اعطای جایزه بهترین فیلم خود را چنین اعلام کردند: «مجبوریم» فیلمی است که از اولین تا آخرین نمای خود، با بهره گیری از یک ریتم پر شتاب و درعین حال دیوانه وار که ناشی از یک تدوین ماهرانه است، بیننده را می کشاند به دنیای تاریک یک شهر، شهری با ساکنان فقیر و فرودست که بقایش در توهم یک لحظه و نیز در هم شکستن همان لحظه است. فیلم دو دیدگاه را ارایه می‌کند، درامی که به حقوق زنان می‌پردازد و فیلمی که به مشکل فقر و درماندگی افرادبی خانمان توجه دارد. بازیگران و به ویژه سه بازیگر زن فیلم با مهارت تمام نقش‌های خود را ایفا کرده اند»

هیات داوری نتپک متشکل از خانم‌ها مرضیه ریاحی، کارگردان فیلم‌های کوتاه، ترز هیز مشاور جشنواره‌های بانکوک، مومبای، پالم اسپرینگز، هارت لند و تسنگل داواسامبو استاد دانشگاه هنر مغولستان هم در بیانیه خود گفتند: «نمایش روابط عمیق انسانی و پرداختن به مسائل و مشکلات بخشی از جامعه که کمتر در هر نقطه‌ای از جهان مورد توجه قرار می‌گیرد».

فاطمه معتمدآریا، نگار جواهریان، پارسا پیروزفر، بهمن فرمان آرا، پردیس احمدیه، مجتبی پیرزاده، بابک کریمی، همایون ارشادی، پریوش نظریه، رضا بهبودی، احمد حامد، مریم بوبانی، هوشنگ قوانلو، غزل شجاعی، راموناه شاه، مسیح کاظمی، محمد حیدری و ژاله علو ازبازیگران این فیلم هستند.

 

پوستر بین المللی فیلم سینمایی مجبوریم
پوستر بین المللی فیلم سینمایی مجبوریم

 

پخش کننده بین المللی این فیلم مستقل‌ ایرانی (محمد اطبایی) است.

«مجبوریم» که سال گذشته از سوی هیات انتخاب جشنواره فجر رد شده بود، پیش از این در فستیوال توکیوی ژاپن (TIFF) به نمایش درآمد که مورد تحسین و استقبال منتقدان و نویسندگان و مردم قرار گرفت.

«محبوریم» به سرمایه‌گذاری و تهیه‌کنندگی رضا درمیشیان تولید شده است.

 

اخبار مرتبط:

رونمایی از پوستر بین المللی «مجبوریم» در آستانه نمایش در جشنواره فیلم توکیو

حضور «مجبوریم» رضا درمیشیان در فستیوال توکیو ۲۰۲۰

جدیدترین خبر از فیلم «مجبوریم» رضا درمیشیان

 

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 7 =

دکمه بازگشت به بالا