موفقیت مستند «آب، باد، خاک، نان» در دو جشنواره خارجی

 

به گزارش عصرسینما، مستند «آب، باد، خاک، نان» به کارگردانی مهدی زمانپور کیاسری دو جایزه از جشنواره‌های کره جنوبی و نیوزیلند گرفت.

مستند «آب، باد، خاک، نان» به کارگردانی مهدی زمانپور کیاسری و تهیه کنندگی سمیه زراعت کار و مهدی زمانپور کیاسری در دهمین جشنواره فیلم کودکان سئول کره جنوبی جایزه خلاقیت را کسب کرد و در هجدهمین جشنواره فیلم مستند «داک اج» نیوزیلند نیز موفق به دریافت تقدیر ویژه هیات داوران فیلم کوتاه شد.

در بیانیه هیات داوران جشنواره کودکان سئول آمده است: «این جایزه به فیلم‌هایی اهدا می‌شود که با خلاقیت و روحیه چالشی خلق شده‌اند و قالب موجود فیلم‌های کودک را می‌شکنند.»

در بیانیه هیات داوران جشنواره «داک اج» نیوزیلند نیز که یکی از رویدادهای سینمایی مورد تایید آکادمی اسکار است آمده است: «سادگی زندگی در روستایی دورافتاده در ایران کشف شده است. با هم بودن، مراقبت و رابطه مردم عادی را با وجود سختی‌های صورت گرفته تماشا می‌کنیم. هیات داوران مایلند داستان سرایی و کارآمد ملایمی را که این فیلمساز در این فیلم نشان می‌دهد قدردانی کند.»

مستند ۲۵ دقیقه‌ای «آب، باد، خاک، نان» که تولیدش بیش از یکسال زمان برده روایتی خوش آب و رنگ و لطیف از زندگی ابوالفضل و ستایش ۲ کودک فهرجی است که در پیچ و تاب سرنوشت، زندگی متفاوتی را تجربه می‌کنند.

پخش بین‌الملل فیلم بر عهده موسسه هنر هفتم با مدیریت علیرضا شاهرخی است.

اسامی عوامل سازنده مستند «آب، باد، خاک، نان» به شرح زیر است:

نویسنده و کارگردان: مهدی زمانپور کیاسری، فیلمبردار: داوود رحمانی، حسن سیدی پریشان، مهدی زمانپور کیاسری، تدوین: محمدرضا وطن دوست، صدابردار: پیام میرتبریزیان، صداگذار: آرش قاسمی، مدیر تولید: تیمور نوربخش، تهیه کننده: سمیه زراعت کار و مهدی زمانپور کیاسری.

مستند «آب، باد، خاک، نان»

 

 

 

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا