نامه خانه سینما به وزیر ارشاد و حمایت از خواست اصناف سینمایی درباره شبکه نمایش خانگی

 

به گزارش عصرسینما، اعضای هیأت مدیره خانه سینما طی نامه ای از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست همراهی این وزارت با صنوف سینمایی در بحث مخالفت با واگذاری اختیار شبکه نمایش خانگی به صداوسیما را کرد.

 

متن این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر سید عباس صالحی
مقام محترم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

با سلام و احترام
در جهان امروز که بنیان تمدنی آن “بر تصویر” قرار گرفته ؛ هنر تصویر گر ی و تصویر سازی بلا شک یک هنر برتر است. ملت بی تصویر مثل آن است که زبانی از زبانها ی رایج دنیا را که مردم با آن سخن می گویند، نمی دانند.

مدتهاست که همکاران خلاق و کارورز ما در اصناف سینمای ایران، کارشناسان و دوستداران فرهنگ و هنر کشور نگرانی های جدی و دردمندانه خود را از آشوبناکی فضای تولید در بسترهای تولید و نمایش خانگی و فضای مجازی به روشهای گوناگون اعلام می کنند.

اتکای به قانون و رفتار قانونی اولین و ساده ترین روش حل معضلات است ، ما از جنابعالی در مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انتظار داریم بر حاکمیت قانون و روشهای قانونی مصرانه اقدام کنید و اجازه ندهید در ایامی که بحران کرونا هست و نیست پدیدآورندگان فرهنگی و هنری را در خطر قرار داده است و اکثریت عظیم همکاران ما با بحران بیکاری و بالتبع گرفتاری های معیشتی مواجه شده اند، رفتار فراقانونی و غیر کارشناسانه در زمینه نمایش خانگی و بسترهای جدید فراهم شده برای تولید را دچار بحران کند که بطور حتم در این مسیر حمایت‌های همه جانبه جامعه اصناف سینمایی کشور را نیز در کنار خود خواهید داشت.

هیأت مدیره خانه سینما در ادامه درخواست های صنفی اعضای خود و در حمایت تمام عیار از تقاضای آنان از جنابعالی می خواهد مسیر و فرصت جهش تولید را فراهم کنید . در غیر اینصورت می بایست به آینده و همکاران ما پاسخگو باشید.

یقین داریم جنابعالی که از فرهیختگان و دلسوزان هستید بر این امر مهر تأئید می زنید.

 

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا