چینی ها زودتر از آمریکایی ها «زن شگفت انگیز ۱۹۸۴» را می‌بینند

 

کمپانی برادران وارنر فیلم «زن شگفت انگیز ۱۹۸۴» را یک هفته پیش از نمایش در آمریکا، در چین اکران می‌کند.

به گزارش ورایتی، فیلم سینمایی «زن شگفت انگیز ۱۹۸۴» در تاریخ ۱۸ دسامبر و یک هفته زودتر از تاریخ اکرانش در آمریکا، در سینما‌های چین اکران می‌شود.

«زن شگفت انگیز ۱۹۸۴» در بقیه کشور‌های بین المللی در تاریخ ۱۶ دسامبر راهی سینما‌ها خواهد شد. مسئولان کمپانی برادران وارنر پیش از این اعلام کرده بودند که در آمریکا این فیلم، همزمان در سینما‌ و شبکه نمایش آنلاین «HBO Max» نمایش داده می‌شود.

این دنباله که گل گدوت در آن نقش آفرینی می‌کند، اولین عنوان مهم هالیوودی خواهد بود که پس از «مولان» در این منطقه اکران می‌شود. فیلم اول «زن شگفت انگیز» در سال ۲۰۱۷ در گیشه چین ۹۰ میلیون دلار درآمدزایی کرد. گل گدوت به همراه پتی جنکینز برای ساخت دنباله این فیلم همکاری کرده اند که قسمت اول آن بیش از ۸۲۰ میلیون دلار در گیشه جهانی فروخته بود.

دلیل اکران این فیلم در چین به جهت آن است که سینما‌ها بعد از همه گیری ویروس کرونا در این کشور اکنون شرایط بهتری دارند. فیلم جنگی «قربانی» از زمان اکرانش در چین ۱۵۰ میلیون دلار فروخته و فروش سالانه گیشه چین به ۲.۳۵ میلیارد دلار رسیده است.

اگرچه این میزان در مقایسه با سال گذشته و زمانی مشابه، کاهشی ۷۳ درصدی داشته؛ اما چین اکنون جانشین گیشه آمریکای شمالی شده و به عنوان بزرگترین بازار سینمایی جهان شناخته می‌شود و از این جهت برای فیلم «زن شگفت انگیز» یک بازار مهم به شمار می‌شود. ۹۰ درصد از سینما‌های چین در حال حاضر باز هستند.

تصمیم برای اکران فیلم‌ها همزمان در سینما و نمایش در HBO Max به این دلیل است که سینما‌های آمریکا در مناطق مهمی مثل لس آنجلس و نیویورک هنوز بازگشایی نشده اند و علاقه‌مندان به نمایش فیلم نیز تا زمان دسترسی به واکسن کرونا تمایلی به بازگشت به سینما‌ها ندارند.

هفته گذشته فیلم سینمایی ژانر وحشت «عجیب و غریب» تنها با ۳.۷ میلیون دلار صدرنشین گیشه آمریکای شمالی شد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا