گزارش باکس آفیس: یک فیلم ترسناک صدرنشین گیشه آمریکا شد

 

فیلم سینمایی «بیا بازی» در رتبه نخست این هفته گیشه آمریکا قرار گرفت و فیلم‌های رابرت دنیرو و لیام نیسون را پشت سر گذاشت.

به گزارش ورایتی، فیلم سینمایی «بیا بازی» یک فیلم مهیج ترسناک از کمپانی فوکس فیچرز و آمبلین است که اولین هفته اکرانش را در ایالات متحده رقم زد و مورد توجه مخاطبان قرار نگرفت.

این اثر با اکران در ۲۱۸۳ سینما تنها ۳.۱۵ میلیون دلار فروخت که البته برای صدرنشینی در گیشه بی رونق هالیوود در روز‌های کرونایی کافی بود.

میزان استقبال از فیلم‌ها در آمریکای شمالی به دلیل بسته بودن سینما‌ها در نیویورک و لس آنجلس (دو بازار حیاتی سینما) به طرز قابل توجهی کاهش یافته است.

با توجه به شعبه‌های سینمایی که بسته شده‌اند، استودیو‌ها برای اکران پروژه‌های پرخرج خود با احتیاط عمل می‌کنند. به همین خاطر استودیو‌ها فیلم‌های کوچک تری مثل «بیا بازی»، «مرد تو خالی» و «جنگ با پدر بزرگ» را روانه سینما‌ها می‌کنند. این فیلم‌ها در افزایش میزان نرخ بلیت فروشی ناموفق بوده اند.

با این حال فیلم «بیا بازی» فراتر از پیش‌بینی‌هایی که ۲ الی ۲.۵ میلیون دلار بود، ظاهر شده است و با توجه به کم بودن تعداد سینما‌های در حال فعالیت، نسبتاً موفق بوده است. طبق آمار کام اسکور، حدود ۵۰ درصد از سینما‌های آمریکای شمالی باز هستند.

بودجه تولید «بیا بازی» ۹ میلیون دلار بوده است. فروش خارجی این فیلم در حالی که بیشتر کشور‌ها در اروپا به دلیل افزایش موارد مبتلا به کرونا دوباره در تعطیلی فرو رفته اند، ۵۷۴ هزار دلار بوده است.

بسیاری از تحلیلگران باکس آفیس این فیلم را موفق می‌دانند چرا که افتتاحیه‌ای مثل فیلم‌های «دزد صادق» و «جنگ با پدر بزرگ» داشته که ستارگانی مثل لیام نیسون و رابرت دنیرو در آن نقش آفرینی می‌کنند.

در گیشه آمریکا فیلم سینمایی «دزد صادق» با بازی لیام نیسون در نقش اصلی، در هفته سوم اکران ۱.۴ میلیون دلار فروخت و در جایگاه دوم قرار گرفت. «جنگ با پدربزرگ» که چهار هفته در سینما‌ها اکران شده است ۱.۱ میلیون دلار فروخت تا مجموع درآمدش از گیشه آمریکا ۱۱ میلیون دلار شود و به جایگاه سوم برسد. «انگاشته» کریستوفر نولان با فروشی زیر یک میلیون دلار به جایگاه چهارم رسید و فروش جهانی آن هم ۳۴۷ میلیون دلار شده است. «مرد تو خالی» در هفته دوم به جایگاه پنجم رسید.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا