یک آبروریزی برای شورای صدور پروانه ساخت / نمونه فیلم‌های شاخ اینستاگرامی دریافت کننده مجوز کارگردانی تقلبی از آب درآمد!

 

به گزارش عصرسینما، چندی پیش خبر صدور مجوز کارگردانی سینما برای یکی از اینفلوئنسرها(یا به اصطلاح شاخ های اینستاگرامی) موجب حیرت بسیاری از اهالی رسانه، منتقدان و حتی خود اهالی سینما شد.

در آن زمان انتقاد های بسیاری به شورای صدور پروانه ساخت فیلم شد که چرا و بر چه اساسی به این فرد(محمدامین کریم پور) مجوز کارگردانی سینما داده شده است. در مقابل این انتقادات فریدون جیرانی که نماینده کانون کارگردانان در شورای صدور پروانه ساخت بود، به دفاع از تصمیم این شورا پرداخت و در پاسخ به این سوال که یک شاخ اینستاگرامی چه تخصصی در زمینه کارگردانی سینما داشته که به او مجوز این کار را داده اید، مدعی شد که این فرد نمونه فیلمی در اختیار ما قرار داده که از کیفیت خوبی برخوردار بوده و اعضا شورا را به صدور مجوز کارگردانی برای وی مجاب کرده است.

حالا و امروز بانی فیلم مدعی شده نمونه فیلم‌هایی که محمدامین کریم پور به شورای پروانه ساخت داده متعلق به خودش نبوده و شخص دیگری‌ آنها را ساخته است!.

البته بانی فیلم در خبر خود نامی از محمدامین کریم پور نبرده، اما واضع و مشخص است که منظورش از “فرد متقاضی مجوز کارگردانی” محمدامین کریم پور است.

در ادامه این خبر آمده که پس از مشخص شدن جعلی بودن نمونه کارهای فرد متقاضی مجوز کارگردانی، آن عضو شورای صدور پروانه ساخت فیلم که به توجیح صدور مجوز پرداخته بود از عضویت در شورای صدور پروانه ساخت فیلم کنار گذاشته شده است.

در اینجا نیز بانی فیلم نامی از آن شخص نبرده، اما مشخص است که منظورش با فریدون جیرانی است.

حال اگر این خبر درست باشد باید سازمان سینمایی و شوراهایش پاسخگو باشند که چرا و به چه علت یه افرادی بدون کوچکترین تخصص و مهارتی اجازه فعالیت در سینما را میدهند و چرا در حالی که برای فعالیت و فیلمسازی چهره های شاخص سینما سخت گیری های بسیاری میشود، از آنسو برای افرادی همچون محمدامین کریم پورها که هیچ سنخیتی با سینما و هنر ندارند به راحتی مجوز کار داده میشود؟!!.

همچنین باید به حال و روز فریدون جیرانی تاسف خورد که زمانی به عنوان یک کارگردان کاربلد سینما و روزنامه نگار معتبری که به دایرة المعارف سینما مشهور بود، به اینجا رسیده که از حضور شاخ های اینستاگرامی در سینما و هنر حمایت میکند.

 

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا