معرفی فیلم

زندگی زیباست/Life Is Beautiful

ارسال به تلگرام

“زندگی زیباست ” روایت داستان زندگی “گوییدو” پیشخدمت یهودی یک هتل است که در سال 1939 در کشور “ایتالیا” رخ می دهد.

عصر سینما – “زندگی زیباست ” روایت داستان زندگی “گوییدو” پیشخدمت یهودی یک هتل است که در سال 1939 در کشور “ایتالیا” رخ می دهد.او به دختر زیبا و ثروتمندی به نام “دِوُرا” علاقمند می شود و در این حال نمی داند که “دورا” قرار است با جوانی که عقاید فاشیستی دارد، ازدواج کند.

“گوییدو” با یک پزشک که در هتل آنها اقامت دارد، دوست می شود. این پزشک به شکلی طنزگونه به “گوییدو” کمک می کند تا بتواند دل “دورا” را به دست بیاورد. تا اینکه سرانجام “دورا” با وجود مخالفت خانواده اش، با “گوییدو”ی فقیر ازدواج می کند. چند سال می گذرد و “دورا” و “گوییدو” پسری 5 ساله به نام “جاشوا” دارند و زندگی خوبی را می گذرانند.

در این زمان جنگ جهانی دوم سایه ی شوم خود را در اکثر کشورها و از جمله “ایتالیا” ظاهر می سازد. یهودیان از شهرها به اردوگاههای مرگ منتقل می شوند. “گوییدو” برای اینکه پسرش – “جاشوا” – روحیه ی خود را نبازد و وحشت نکند، همه ی آن رویدادها ر برای او یک بازی ساختگی توصیف می کند و با طنز و خنده سعی دارد پسرش را خوشحال نگه دارد. “دورا” که یهودی نیست، به اردوگاه مرگ فرستاده نمی شود و مجبور نیست به آنجا برود. اما عشق و علاقه به شوهر و فرزندش نمی تواند او را جدای از آنها نگه دارد. پس “دورا” هم به همراه آنها راهی اردوگاه مرگ می شود.

نکات قابل توجه در فیلم “زندگی زیباست”:

*ژانر درام،کمدی،عاشقانه،جنگ
*برنده سه جایره اسکار در سال 1998
*کارگردان این فیلم – “روبرتو بنینی” – که خود فیلمنامه ی آن را نیز نوشته، نقش اول بازی در این فیلم را بر عهده دارد. او در مراسم اسکار 1998 جایزه ی بهترین هنرپیشه ی مرد نقش اول را نیز گرفت.
*به نظر منتقدین، این فیلم دیدنی و تکان دهنده یک شاهکار سینمایی است؛که موسیقی متنی شنیدنی دارد.
*”زندگی زیباست”، امید به زندگی را در سخت ترین شرایط نشان می دهد.
*روایتی متفاوت از جنک را به نمایش گذاشته است.
*طنز به کار رفته در فیلم جالب و منحصر به فرد است.

امتیاز منتقدها:59
امتیاز IMDB(سایت):8.6

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن