تریبون

ماندگاری برای من مهم است

ارسال به تلگرام

دلدار به مسائل طبقه متوسط جامعه می پردازد، موضع آن اجتماعی است که دو داستان عاشقانه در طول داستان روایت می شود، به معضلات جوان ها می پردازد، ما چند جوان در این داستان داریم که هر کدام مسائل خصوصی خودشان را دارند.

عصر سینما؛عباسعلی اسکتی – شادی مختاری، متولد هجده فروردین هزار و سیصد و هفتاد و سه، تهران، لیسانس علوم ارتباطات اجتماعی از دانشگاه علامه طباطبایی، فارغ التحصیل بازیگری از موسسه کارنامه که همزمان با دوره بازیگری در این موسسه چند فیلم کوتاه هم بازی کرده است، تجربه تئاتر و قبل از سریال « دلدار » در فیلم سینمایی هفت و نیم بازی کرده که هنوزاکران نشده است، با شادی مختاری به بهانه پخش این سریال که هر شب روی آنتن شبکه دو می رود گفتگویی کوتاه داشته ایم که با هم می خوانیم.

*این سریال چه حرفی برای گفتن دارد؟

دلدار به مسائل طبقه متوسط جامعه می پردازد، موضع آن اجتماعی است که دو داستان عاشقانه در طول داستان روایت می شود، به معضلات جوان ها می پردازد، ما چند جوان در این داستان داریم که هر کدام مسائل خصوصی خودشان را دارند و این مسائل از نظر اجتماعی و موضوعات اجتماعی مورد بررسی قرار می گیرد.

*چرا بازی در این نقش را قبول کردید؟

در این سریال ندا ازدواج کرده و می ترسد که زندگی اش دوباره بخواهد دچار مشکل شود، اجازه نمی دهد که همسرش دوباره بخواهد ریسک کند و زندگی شان را به خطر بیندازد و حتی تا پای اجرا گذاشتن مهریه اش هم می رود، من با توجه به اینکه فکر می کردم شاید کمتر پیش بیاید که بخواهم نقش کسی را بازی کنم که ازدواج کرده و چنین شرایطی دارد پس برای من این نقش چالش داشت چون خیلی از من دور بود، ندا شخصیتی است که به شدت جنگجو است و ما در خیلی از سکانس های سریال می بینیم که با همسرش بحث و جدل دارد و شخصیت آرامی نیست، من خودم آدم آرامی هستم و تجربه زندگی مشترک هم نداشته ام پس فکر می کردم چون این نقش خیلی از من دور است می تواند برای من خیلی چالش داشته باشد.

*از سختی ها و شیرینی های کار صحبت می کنید؟

کلا بازیگری به خاطر اینکه شغلی است که هیچوقت سکونی در آن وجود ندارد و آدم همیشه با موقعیت های جدیدی مواجه می شود، باعث می شود که جنبه های وجودی خودتان را کشف کنید و اگر در مسیر درست گام بردارید این به نظر من شیرینی کار است، سختی اش هم این است که برخلاف تصور عموم بازیگری خیلی سختی ها دارد، بازیگر باید لحظه لحظه زندگی اش و لحظه لحظه زمان هایی را که می گذارند مثل ورزشکاری که می خواهد به المپیک برود حواسش باشد، به نظر من بازیگر باید حواسش به صدا و بدنش باشد و همیشه بتواند خودش را به روز نگه دارد تا همیشه بتواند یک استانداردی را حفظ کند، البته اینها سختی های بازیگری نیست و وظایف یک بازیگر است، برخلاف تصور عموم بازیگری سختی هایی دارد و آدم باید عاشق باشد که بتواند این سختی ها را تحمل کند.

Shelf life is important to me

*استقبال مخاطب چگونه بوده است؟

خدا را شکر خیلی خوب، استقبال خوب بوده و سریال خیلی خوب دیده شده، به طبع برای بازیگرها هم اتفاقات خوبی افتاده است.

*شما موافق هستید تلویزیون با ریزش مخاطب مواجه شده است؟

نه! فکر می کنم تلویزیون اینقدر رسانه بزرگ، جمعی و مدیوم بسیار گسترده ای است که همیشه مخاطب خاص خودش را دارد و موافق این موضوع نیستم.

*بازیگری امروز را چگونه می بینید؛ رو به جلو یا ساکن؟

حس می کنم ما الان به لحاظ فیلمسازی در موقعیتی قرار داریم که فیلمسازهای درجه یکی داریم، پیشرفت ما محسوس است و فیلم هایی که دارد ساخته می شود فیلم هایی هستند که حداقل می توانیم بگوییم نیم بیشتری از آنها حرفهای جدی برای گفتن دارند و صرفا تجاری نیستند.

*مدیوم مورد علاقه شما؟

مرزبندی برای مدیوم خاصی ندارم هرچند هر کدام ارزش گذاری های خاص خودشان را دارند، تئاتر به نظر من ریشه هر بازیگری است و نباید هیچوقت کنار گذاشته شود، باعث شارژ شدن بازیگر می شود، تئاتر همیشه به نوعی بازیگر را تقویت می کند، تلویزیون با گستره مخاطبی که دارد و سینما هم جایگاه خاص خودش را دارد، در این مرحله مرزبندی خاصی برای کارم قائل نیستم، بیشتر نقش و کار برای من مهم است و اینکه بتوانم به خوبی از پس آن برآیم.

Shelf life is important to me

برنامه های پیش رو؟

همه تلاشم را می کنم که از اینجا به بعد بتوانم به طور متمرکز روی توانایی های خودم تمرکز کنم و بتوانم روز به روز بهتر از قبل شوم، استایل و نوع زندگی ام و هر چیزی که به شادی مختاری ارتباط دارد را همسو کنم با اینکه بتوانم بازیگر بهتری باشم و حرف های بیشتری برای گفتن داشته باشم.

*و سوال پایانی، چقدر به ماندگاری فکر می کنید؟

خیلی، ماندگاری برای من مهمترین چیز است.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن