تریبون

دوست دارم بیشتر « سینما » کار کنم !

به نظر سریال بوی باران ژانری است که شاید بتوانم بگویم در چند سال اخیر در این ژانر سریال نداشته ایم، چون که دارد چند مضوع مختلف را با هم بررسی می کند.

ارسال به تلگرام

عصرسینما؛عباسعلی اسکتی – مهسا هاشمی متولد هجده فروردین هزار و سیصد و هفتاد و هفت، تهران، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون، دانشجوی رشته مهندسی عمران، از پنج سالگی فعالیت هنری خود را با شرکت در آگهی های تبلیغاتی آغاز کرده و تاکنون در بسیاری از فیلم ها و سریال های نام آشنای دنیای تصویر به ایفای نقش پرداخته است، با مهسا هاشمی به بهانه سریال بوی باران که این شبها روی آنتن است گفتگویی کوتاه داشته ایم که با هم می خوانیم.

*چرا بازی در نقش نغمه را قبول کردید؟

به خاطر این که در چند سال اخیر نقش هایی که به من پیشنهاد شده بود و کار کرده بودم، مخصوصا سریال قبلی ام « بازی نقاب ها » و نقش صحرا که خیلی شخصیت مظلومی داشت و در قصه مورد ظلم واقع می شد و به خاطر چهره ام بیشتر نقش هایی به من پیشنهاد می شدند این شکلی بود، وقتی رفتم برای نقش نغمه در سریال بوی باران صحبت کنم آقای معظمی گفتند که نغمه یک نوجوان خیلی شر و شیطان است که خیلی دوست دارد همه چیز را تجربه کند و چون موقعیت خانواده اش تغییر می کند فضا برای این نوجوان بیشتر باز می شود که کارهایی که دلش می خواهد را انجام بدهد و تجربه های تازه کسب کند، فهمیدم که دخترخیلی سرکشی است، به حرف خانواده نیست و فکر می کند آن چیزی که درست نیست را انجام بدهد، فهمیدم نقش سختی است، آقای معظمی به من کمک کرد که بتوانم وارد فضای این نقش شوم و خودم را نزدیک کنم به آن، با کمک آقای معظمی و آقای نعمتی نویسنده این مجموعه آن چیزی شد که الان می بینید.

*شما موافقید تلویزیون با ریزش مخاطب مواجه شده است؟

بله تلویزیون ریزش مخاطب داشته اما نه در این یکی دو سال اخیر، نظر من این است که در یک سال گذشته سریال های خوبی پخش شده که واقعا توانسته مخاطب را به تلویزیون برگرداند، احساس می کنم حضور نسل جوان و بازیگرهای جوان در تلویزیون خیلی موثر بوده و به نظر من باعث شده که سریالی هی جدیدی که در یک سال گذشته پخش شده و همینطور داستان های جدیدی که کار شده مخاطب را به تلویزیون برگردانده است.

*این سریال بیننده خوبی داشته، به نظر شما چه ویژگی هایی باعث این موضوع شده است؟

به نظر سریال بوی باران ژانری است که شاید بتوانم بگویم در چند سال اخیر در این ژانر سریال نداشته ایم، چون که دارد چند مضوع مختلف را با هم بررسی می کند، سریالی است که هم ماجراجویی دارد، هم عشق دارد، هم خانواده دارد وبه همه اینها رسیدگی می کند، به علاوه همه این ها موضوع آن موضوع روز است، سریال مربوط به گذشته نیست و قصه گذشته را تعریف نمی کند، چیزی که در زمان حال اتفاق می افتد را تعریف می کند.

*کار کردن در تلویزیون، تئاتر، سینما، ترجیح و اولویت بندی شما چگونه است؟

همه اینها برای من که یک بازیگر جوان هستم تجربه است اما مسلما دوست دارم بیشتر سینما کار کنم، البته اگر پیشنهادهای خوبی داشته باشم، دلم می خواهد اول سینما کار کنم، تلویزیون را هم خیلی دوست دارم چونکه جدیدا خیلی پیشرفت خوبی داشته است، تئاتر هم که جای خود دارد، هر تئاتری که کار کنیم خودش مثل یک کلاس بازیگری می ماند و واقعا روی بازیگری و قدرت بازیگری تاثیر می گذارد.

*باندبازی در تلویزیون و سینما وجود دارد؟

نمی دانم! شاید وجود داشته باشد و شاید وجود نداشته باشد اما چیزی که واضح است و می دانم دیر یا زود آدمی که کار خودش را بلد باشد یا در کارش توانمند باشد به آن جایگاهی که لایق آن است می رسد و همه متوجه استعدادش می شوند، حتی اگر هیچ پارتی برای او نبوده باشد اگر توانایی اش را داشته باشد شاید یک مقدار دیر اما به هر حال به جایگاه خودش می رسد.

*خودتان هم سریال بوی باران را دنبال می کنید؟

بله من هم سریال بوی باران را هر شب دنبال می کنم، با یانکه فیلمنامه را چندین بار خوانده ام و خودم جزو بازیگران این پروژه هستم اما واقعا برای من هم هیجان انگیز است و با پایان هر قسمت می گویم خدا را شکر چون احساس می کنم واقعا دارد مخاطب را جذب می کند.

*واکنش مخاطبانتان چگونه بوده است؟

با این که سریال ما شصت قسمت است و الان قسمت ده یازده هستیم ولی برای همه کلی سوال به وجود آمده که چه اتفاقی افتاد یا پیمان را چه کسی کشته است؟ این سوال ها را از من می پرسند که می گویم باید سریال را دنبال کنید، در مورد نقش خودم هم که همه سوپرایز شده اند چون کار قبلی که ار من پخش شده زمین تا آسمان با نغمه بوی باران که یک دختر نوجوان سرکش است متفاوت است.

*از برنامه های پیش رو صحبت می کنید؟

دو سریال دیگر دارم که آماده پخش هستند، برای شبکه دو سریال « سلام آقای مدیر » و برای شبکه یک سریال « محکومین » و یک فیلم سیمیای هم دارم به اسم « ماهی و برکه » که به زودی اکران می شود، چند پیشنهاد سریال و سینمایی دارم که در حال بررسی هستم که ببینم کدام بهتر است و با کدام یکی می توانم ارتباط بهتری برقرار کنم.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن