اعلام آمادگی آرون سورکین برای ساخت قسمت دوم «شبکه اجتماعی»

 

آرون سورکین در مصاحبه پادکستی «دیپ فوکوس» توضیحاتی را درباره روند تولید آخرین فیلمش «دادگاه شیکاگو 7» ارائه داد.

این فیلم در اصل پروژه استیون اسپیلبرگ بود و نه سال قرار بود ساخته شود، سرانجام اسپیلبرگ پس از دیدن نمایشنامه «بازی مولی» با جسیکا چستین، به سورکین گفت خودش این فیلم را بسازد. در پی اعتراضات سال گذشته و جنبش زندگی سیاهان اهمیت دارد، ناآرامی های داخلی و حتی حمله اخیر به کنگره، «دادگاه شیکاگو 7 »، نمی تواند موضوعیت بیشتری نسبت به زمانه معاصر پیدا کند. «دادگاه شیکاگو 7» گروهی از ستارگان را در خدمت دارد تا لحظه عصبانیت، بی عدالتی، قیام مدنی و اعتراض را به تصویر بکشد.

سوركین گفت: “ما تصور می كردیم كه هنگام ساخت آن زمستان سال گذشته بسیار مناسب است. دونالد ترامپ در حال برگزاری تظاهراتی بود و نسبت به روزهای خوب گذشته داشت حس نوستالژی ایجاد می کرد. که ما آن مرد(جرج فلوید) را با کوبیدن به صورتش ناکار کردیم. ما نیاز به فیلمی نداشتیم که تا این حد نسبت به این دوره زمانه مرتبط باشد”.

جرج فلوید تابستان گذشته کشته شد و با کشته شدن برنا تیلور در خواب توسط پلیس، جنبش سیاهان سال گذشته به راه افتاد.

سورکین می گوید: “من شبکه سی ان ان را تماشا می کردم با خودم گفتم یکم رنگ این تصاویر تغییر کند؛ دقیقا شبیه فیلمهایی خواهد شد که ما در دادگاه شیکاگو 7 از سال 1968 استفاده کردیم”.

آیا سورکین برای انعکاس رویدادهای جهان تغییری در فیلمنامه لحاظ کرد؟
او پاسخ می دهد به هیچ وجه. او حتی به این فکر کرد که بسیاری از چیزهایی را به فیلمنامه برگرداند که به نظر باید حذف می کرد.

آیا آرون سورکین دنباله ای بر «شبکه اجتماعی» می نویسد؟
آرون سورکین می گوید که هنوز فیلمنامه‌ای نوشته نشده. درگذشته سورکین گفته بود که باید حتما دیوید فینچر قسمت دوم را بسازد. اما او می گوید قرار نیست ادامه داستان یک دنباله مستقیم باشد.

سورکین اکنون عقیده دارد قسمت دوم «شبکه اجتماعی» باید بر تاثیر منفی فیسبوک بر جهان تمرکز کند.
وی میگوید: “می‌دانید، اتفاقات زیادی در مورد فیسبوک افتاد. فیس بوک به بخش بزرگتری از زندگی ما تبدیل شد، به روش های تاریک به بخش بزرگتری از زندگی ما نسبت به زمانی که من شبکه اجتماعی را نوشتم، تبدیل شد. بنابراین اگر قرار باشد دنباله ای بنویسم، نمی دانم آیا بتوانم ایده ای در موردش پیدا کنم”.

آرون سورکین

اخبار مرتبط زیر را نیز میتوانید بخوانید:

جشنواره پالم اسپرینگز از بازیگران و کارگردان فیلم «دادگاه شیکاگو ۷» تقدیر می‌کند

نقد و بررسی فیلمی که این‌‌‌روزها مورد توجه بسیاری قرار گرفته / «دادگاه شیکاگو هفت» ساخته آرون سورکین

معرفی بهترین‌های فیلمها و سریالهای سال 2020 از سوی انستیتو فیلم آمریکا

 

 

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا