موضوعات داغ

خیز پدرو آلمودوار برای ساخت یک فیلم وسترن

پدرو آلمودوار کارگردان مطرح اسپانیایی که برای ساخت فیلم هایی ملودرام با محوریت زنان شناخته می شود از ساخت یک فیلم متفاوت در ژانر وسترن خبر داد.

آلمودوار در حاشیه برگزاری هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز اعلام کرد در حال کار بر روی پروژه یک فیلم وسترن است، که اثری کاملا متفاوت و نقطه عطفی در کارنامه هنری این کارگردان اسپانیایی محسوب می شود که اولین بار با ساخت فیلم «زنان در آستانه فروپاشی عصبی» به شهرت رسید.

این کارگردان برنده جایزه اسکار به خبرنگاران حاضر در جشنواره ونیز گفت: فیلمنامه یک فیلم وسترن را نوشته که البته فیلمی متفاوت در این ژانر و بسیار رنگارنگ و نمایشی است.

او همچنین عنوان کرد که پس از ساخت فیلم «جولیتا» در سال ۲۰۱۶ در مسیری جدید و ساده تری در فیلمسازی در حال حرکت است که دارای روایت هایی مختصرتر با عناصر کمتر است که در عین حال تحلیل عمیقی دارد.

آلمودوار برای نمایش جدیدترین فیلمش با عنوان «صدای انسانی» به جشنواره ونیز آمده است.

این فیلم ۳۰ دقیقه ای که اخیرا و پس از رفع محدودیت‌های قرنطینه‌ای ساخته شده روایتگر زنی است که در انتظار یک تماس تلفنی از سوی معشوقه‌ای است که به تازگی او را ترک کرده است. تیلدا سوئینتون بازیگر این فیلم امسال یکی از دریافت کنندگان شیر طلای افتخاری جشنواره ونیز است.

آلمادوار و تیلدا سوئینتون در جشنواره فیلم ونیز ۲۰۲۰

 

«صدای انسانی» اولین ساخته آلمودوار است که به زبان انگلیسی ساخته شده و در بخش غیررقابتی ونیز به روی پرده می رود.

این کارگردان اسپانیایی ابراز امیدواری کرد که فیلم جدیدش با عنوان «مادران موازی» را در ماه اکتبر مقابل دوربین ببرد و پس آن فیلم وسترن و یک فیلم دیگر با نام «راهنمایی برای زنان کارگر» را بسازد.

آلمودوار از بزرگترین کارگردانان سینمای معاصر اسپانیا، طی چند دهه فعالیت سینمایی جوایز جهانی متعددی کسب کرده است که از مهم‌ترین آنها می‌توان جایزه اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی با فیلم «همه چیز درباره مادرم» (۱۹۹۹)، جایزه اسکار بهترین فیلم‌نامه با فیلم «با او حرف بزن» (۲۰۰۲)، جایزه بهترین فیلم اول جشنواره برلین (۱۹۸۷)، جایزه بهترین فیلم‌نامه، کارگردانی و بهترین فیلم معنوی جشنواره کن (۱۹۹۹)، دو جایزه بهترین فیلم خارجی و بهترین فیلم اتحادیه اروپا (۲۰۰۰) از جوایز سزار فرانسه، جایزه منتخب تماشاگران و بهترین فیلم از جوایز فیلم اروپا (۲۰۰۶)، جایزه بهترین فیلم خارجی از جوایز فیلم آلمان (۲۰۰۰)، دو جایزه بهترین کارگردانی (۲۰۰۷) و (۲۰۰۰) از جوایز گویا اسپانیا، جایزه بهترین فیلم خارجی لومیر فرانسه (۲۰۰۰) و دو جایزه بهترین فیلم سال از جشنواره سن‌سباستین (۱۹۹۹) و (۲۰۰۶) اشاره کرد.

 

منبع: ایسنا به نقل از گاردین

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا