فیلمبرداری «دنیای ژوراسیک» در شرایط سخت کرونایی تمام شد

 

فیلمبرداری «دنیای ژوراسیک: سلطنت» پس از ۱۸ ماه و انجام ۴۰ هزار تست کرونا سرانجام تمام شد.

به گزارش ددلاین، در حالی که مراحل پیش تولید «دنیای ژوراسیک: سلطنت» بیش از ۱۸ ماه پیش شروع شده بود، در حالی که دنیا در این فاصله با تغییرات زیادی روبه‌رو شد، سرانجام فیلمبرداری این فیلم به پایان رسید.

یونیورسال فیلمبرداری این فیلم را که با بودجه ۱۶۵ میلیون دلاری ساخته می‌شود دیروز صبح در استودیو پاین‌وود بریتانیا و پس از فیلمبرداری غیرقابل پیش‌بینی که با انجام ۴۰ هزار تست کرونا انجام شد به پایان رسد. در این مسیر میلیون‌ها دلار صرف انجام پروتکل‌های کرونا برای بازیگران و گروه تولید و نگه‌داری آنها برای ماه‌ها در شرایطی ایزوله شد.

کالین ترورو کارگردان فیلم شب قبل از فیلمبرداری آخرین سکانس گفت: کلی احساس وجود دارد. این فیلم با حضور بازیگران قدیمی «ژوراسیک» شامل سم نیل، لورا درن و جف گلدبلوم و نیز ستارگان «دنیای ژوراسیک» شامل کریس پرت و برایس دالاس هاوارد انجام شد. بازیگران تازه‌وارد مثل مامودو آتی و دی‌واندا وایز [که گفته شده می‌تواند نقشی بزرگ در ادامه‌های بعدی داشته باشد]… و البته تعدادی دایناسور هم از دیگر شخصیت‌های فیلم بودند.

ترورو در ادامه گفت: فکر نمی‌کنم بتوانم احساسم را بیان کنم. به‌یادماندنی بود. عوامل تولید و بازیگران خیلی صبور بودند. تمامی تهیه‌کنندگان هر ساعت از شب و روز کار کردند تا فیلم به بهترین شکل ممکن ساخته شود. همه اینها الهام‌بخش بود.

دانا لنگلی مدیر گروه یونیورسال هم گرفت با حدود ۱۰۰ روز فیلمبرداری امن در شرایط شیوع کرونا این پروژه پیش رفت.

همان طور که تابستان گزارش شده بود «دنیای ژوراسیک: سلطنت» اولین فیلم یک استودیوی اصلی بود که تولیدش را از سر گرفت و این در حالی بود که با آغاز بهار و شیوع پاندمی همه کارها متوقف شده بود.

استودیو یونیورسال تسهیلات خصوصی پزشکی برای همه عوامل فراهم کرد تا بتواند تولید را پیش ببرد. از ۴۰ هزار تست کرونایی که انجام شد ۲۵ صدم درصد مثبت شد که حدود ۱۰۰ مورد مثبت بود. البته برخی از این موارد به اشتباه مثبت دیده شد و برخی هم مبتلا شدند که برخی از کارمندان پاین‌وود از جمله آنها بودند.

استودیو یک منطقه سبز حفاظت‌شده برای فیلمبرداری در استودیو پاین‌وود ایجاد کرد و دمای بدن عوامل و بازیگران هر روز اندازه گرفته شد. در هر ایستگاه پزشکان، پرستاران و اتاق قرنطینه تهیه شده بود. ۱۵۰ محل ضدعفونی دست و ۶۰ سینک اضافه در سراسر استودیو نیز تیهه شد و تمیز کردن استیودو دو برابر معمول انجام شد و هر روز همه مکان‌ها و تجیزات با ضدعفونی شدند.

در مجموع بین ۶ تا ۸ میلیون دلار برای انجام درست پروتکل‌ها هزینه شد.

علاوه بر همه اینها گروه تولید و بازیگران در هتلی در بریتانیا به صورت ایزوله زندگی می‌کردند تا با افراد بیرون هیچ ارتباطی وجود نداشته باشد.

کارگردان تاکید کرد این فیلم هم درباره این است که ما با هم می‌توانیم به بقا ادامه دهیم. این پاندمی به ما آموخت برای محافظت از یکدیگر به نسل‌های مختلف نیاز داریم. به همین دلیل این فیلم فیلمی مناسب برای این دوران است.

وی افزود: فردا به خانه‌ام برمی‌گردم و خانواده‌ام را می‌بینم. کار روی مرحله پس از تولید نیز به زودی شروع می‌شود.

مانند بسیاری از مردم و صنعت فیلم این گروه نیز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را دنبال می‌کردند و این کارگران گفت: همه‌مان به خوبی می‌دانیم دارد در آمریکا چه رخ می‌دهد و من امیدوارم همه بتوانیم دوباره با هم جلو برویم. برد بایدن می‌تواند یک هدیه عالی برای تکمیل ساخت فیلم باشد.

 

منبع: مهر

 

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا