پاسخ جشنواره جهانی فیلم فجر به ادعای سازندگان «دیدن این فیلم جرم است» درباره قاچاق این فیلم

به گزارش عصرسینما، روابط عمومی جشنواره جهانی فیلم فجر به ادعای عوامل فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» نسبت به قاچاق آن از طریق نسخه بازبینی جشنواره فیلم فجر، پاسخ داد.

روابط عمومی جشنواره جهانی فیلم فجر در واکنش اعلام کرد: روز گذشته 20 دی ماه اطلاعیه‌ای از سوی دست‌اندرکاران فیلم «دیدن این فیلم جرم نیست» منتشر شد و صاحبان اثر ادعا کردند نسخه قاچاق فیلم همان نسخه بازبینی جشنواره جهانی فیلم فجر است که به همین منظور جشنواره توضیحاتی را برای روشن شدن این مساله اعلام می دارد.

پاسخ جشنواره به این ادعا برای روشن شدن اذهان عمومی، به شرح زیر اعلام می‌شود:

“متاسفانه صاحبان فیلم «دیدن این فیلم جرم نیست» فراموش کرده‌اند که نسخه فیزیکی بازبینی را تحویل دفتر جشنواره جهانی نداده‌اند و با اعزام نماینده مورد اطمینان خود، نسخه بازبینی را توسط ایشان به دبیرخانه جشنواره جهانی فرستاده و پس از بازبینی در حضور آن نماینده، نسخه را تحویل گرفته‌اند. از این رو هیچ نمونه ای از فیلم مزبور در دفتر جشنواره موجود نبوده که چنین اتفاقی از این طریق افتاده باشد.

در چند ماه اخیر، صاحبان فیلم «دیدن این فیلم جرم نیست» و در پی آن، معدودی از رسانه‌ها، بدون ارائه مدارک مستدل و حتی کوچکترین پیگیری درخصوص نحوه قاچاق این فیلم، به صرف وجود کپشنی با عنوان بازبینی جشنواره جهانی فیلم فجر در زیر نسخه موجود در فضای مجازی، شبهاتی را درباره جشنواره جهانی مطرح کرده‌اند.

بدیهی است حتی به فرض تحویل نسخه به جشنواره، کلیه نسخ بازبینی فیزیکی تحویل شده به دبیرخانه فیلم های ایرانی جشنواره، در صورت عدم مراجعه صاحب اثر برای دریافت نسخه تا تاریخ معین، به روال معمول بین‌المللی، امحاء می شوند.

لازم به تاکید است که در سال‌های اخیر صدها فیلم مهم ایرانی و خارجی به ویژه آثاری که پیش از این در هیچ رویدادی به نمایش درنیامده اند، در اختیار دبیرخانه جشنواره جهانی فیلم فجر قرار گرفته‌اند و حتی یک مورد مشابه ادعای دست‌اندرکاران این فیلم، پیش نیامده ‌است.

به‌رغم آنکه جشنواره جهانی فیلم فجر، در مقام پایگاهی مطمئن برای دریافت محصولات سینمایی از تمام نقاط جهان، کوچکترین تردیدی ندارد که نسخه فیزیکی فیلم مورد نظر تنها در اختیار صاحبان اثر بوده و به دفتر جشنواره تحویل نشده است، پیگیری‌ها و مکاتباتی را با پلتفرم‌های خارجی که فیلم را منتشر کرده‌اند، آغاز کرده تا نسبت به شناسایی مجرای این عمل غیرقانونی اطمینان حاصل کند. شگفت آن که به نظر می‌رسد صاحبان اثر تاکنون هیچ اقدامی در این زمینه انجام نداده‌اند.”.

به گزارش عصرسینما، فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» به تهیه‌کنندگی محمدرضا شفاه و کارگردانی رضا زهتابچیان پس از یک سال توقیف، از روز چهارشنبه(هفدهم دی ماه) اکران عمومی خود را آغاز کرد، اما در حالی که تنها سه روز از آغاز اکران عمومی این فیلم سینمایی گذشته بود(اواخر هفته گذشته)، نسخه باکیفیتی از آن سر از وب سایت های دانلود غیر قانونی فیلم درآورد.

سازندگان «دیدن این فیلم جرم است» ادعا کردند که فیلمشان از طریق جشنواره جهانی فیلم فجر سر از شبکه قاچاق فیلم درآورده است و از اقدام قضایی برای شکایت خبر دادند.

امیر آقایی، لیندا کیانی، مهدی زمین‌پرداز، حسین پاکدل، حمیدرضا پگاه، محمود پاک‌نیت، احسان امانی، حمید ابراهیمی، حسن زارعی، محمدرضا مالکی، مهران هادی، سعید دشتی، احسان شیخی، عدنان فراهانی، مهدی سجادیان، فرشاد میرزایی، سامان غنائمی و ایمان عبادیان بازیگران فیلم‌ سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» هستند.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: “فقط یک فیلم پنج دقیقه‌ای می‌خواستم تا بعداً بتونم از زنم و دخترم دفاع کنم، ولی امونم ندادند… صدای آژیراشون داره نزدیک تر می‌شه… الان مثل مور و ملخ می‌ریزن اینجا….”.

اکران «دیدن این فیلم جرم است» در برخی از شهرستانهای با وضعیت زرد کرونایی که سینماهای آنها بازگشایی شده آغاز شده و قرار بود این فیلم در ادامه در تهران و شهرهای بزرگ نیز بر پرده سینماها برود.

اسامی عوامل سازنده «دیدن این فیلم جرم است!» عبارتند از: نویسنده و کارگردان: رضا زهتابچیان، مدیر فیلمبرداری: روزبه رایگا، طراح صحنه و لباس: بابک پناهی، طراح گریم: محسن دارسنج، مدیر صدابرداری: امیر نوبخت، طراحی و ترکیب صدا: علیرضا علویان، تدوین: سیاوش کردجان، آهنگساز: حبیب خزایی‌فر، جلوه‌های ویژه رایانه‌ای: شهاب نجفی، جلوه های ویژه میدانی: حمید رسولیان، مشاور نویسنده: سیدمحمدحسن جلالی، مدیر تولید: محمدجواد موحد، مدیر برنامه‌ریزی: امین قوامی، دستیار اول کارگردان: علیرضا صالحی، منشی صحنه: پونه خامین، مدیر تدارکات: افشین رئوفی، عکاس: کورش پیرو، ساخت پشت صحنه: حمید ضرابی، مدیر تبلیغات: سیدعلی طباطبائی‌نژاد، مدیر امور رسانه‌ای: هادی فیروزمندی، مجری طرح: باشگاه فیلم سوره، تهیه کننده: محمدرضا شفاه، محصول: سازمان سینمایی حوزه هنری.

فیلم‌سینمایی دیدن این فیلم جرم است

خبر مرتبط:

«دیدن این فیلم جرم است» سر از شبکه قاچاق فیلم درآورد

 

 

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا