کارگردان برنده اسکار ادامه «شیر شاه» را می‌سازد

 

ادامه «شیر شاه» به کارگردانی بری جنکینز سازنده «مهتاب» برای دیزنی ساخته می‌شود.

به گزارش ددلاین، والت دیزنی بری جنکینز کارگردان برنده اسکار را برای کارگردانی دنباله فیلم پرفروش «شیر شاه» انتخاب کرد.

این در حالی است که جف نیتنسون که فیلمنامه فیلم را نوشته بود نیز پیش‌نویس اولیه دنباله فیلم را به پایان برده است.

جنکینز برای نوشتن فیلمنامه «مهتاب» برنده اسکار شد. این فیلم موفق به کسب اسکار بهترین فیلم نیز شد. وی برای کارگردانی «اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند» هم نامزدی اسکار را کسب کرد.

دنباله «شیر شاه» با استفاده از تکنولوژی فتو-رئالیستی که جان فاورو برای ساخت قسمت اول و نیز فیلم «کتاب جنگل» به کار برده بود، ساخته می‌شود.

هنوز تاریخ اکران دنباله و یا فیلمبرداری آن روشن نشده است، اما فروش ۱.۶ میلیارد دلاری قسمت اول در جهان باید آن را به یکی از پروژه‌های مهم دیزنی بدل کند.

اطلاعاتی از داستان فیلم نیز ارایه نشده است، اما گفته شده داستان باید به کشف شخصیت‌های حماسی از جمله موفاسا بپردازد و به نوعی مانند «پدرخوانده ۲» با نگاهی به خاطرات گذشته ساخته شود. همچنان موسیقی سنتی آفریقا نیز که از نکات کلیدی در انیمیشن ۱۹۹۴ بود و در فیلم ۲۰۱۹ نیز مورد توجه قرار گرفت، در مرکز توجه خواهد بود.

این دومین پروژه‌ای است که جنکینز برای دیزنی می‌سازد و او قرار است فیلم زندگینامه‌ای «آلوین ایلی» را نیز برای این استودیو کارگردانی کند.

وی گفته است در دهه ۱۹۹۰ که به خواهرش کمک می کرد تا ۲ پسرش را بزرگ کند با شخصیت‌های «شیر شاه» بزرگ شده است. وی «شیر شاه» را داستانی شگفت‌آور در مورد دوستی، عشق و میراث خواند و زنده کردن روح فولکلور آفریقایی را رویایی خواند که به تحقق پیوست.

هنوز روشن نیست صداپیشگان این فیلم چه بازیگرانی باشند. در فیلم اصلی چیوتل اجیوفور، دونالد گلاور، آلفرد وودوارد، بیانسه، جیمز ارل جونز، جان اولیور، کیگان مایکل کی، اریک آندره، ست روگن، بیلی آیچنر و امی سداریس در نقش شحصیت‌های فیلم صحبت کردند.

هانس زیمر که سازنده موسیقی انیمیشن بود نیز موسیقی آخرین فیلم را با همکاری فرل ویلیامز ساخته بود.

 

منبع: مهر

 

 

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا