نشان ایسفا به داریوش مهرجویی اعطا شد

 

به گزارش عصرسینما، نشان ایسفا به داریوش مهرجویی اعطا شد.

در یازدهمین دوره جوایز آکادمی فیلم کوتاه ایران، نشان ایسفا به سینماگر صاحب‌نام کشورمان داریوش مهرجویی اهدا گردید.

در متن لوحی که به همراه این نشان، به این فیلمساز برجسته تقدیم شد، آمده است: “جناب آقای داریوش مهرجویی، شما با حضورتان به سینمای ایران اعتبار دیگری بخشیدید و بر پرده نقره ای نقش و نگار تازه ای زدید. نگاه ریزبین خود را به دل جامعه بردید و آینه تمام نمای مردم این سرزمین شدید. فیلمهایتان در جانمان نقش بستند و شخصیتهایتان بخشی از زندگی ما شدند، گویی آنها را زیسته ایم پس همچون پارهای از وجودمان دوستشان میداریم. حضور مستمر و مداوم شما در عرصه فیلمسازی، علیرغم همه ناملایمات و بیمهریها بزرگترین آموزه برای تمام نسلهاست”.

گفتنی ست نشان ایسفا یک جام جهان نماست که با دو ورقه برنز و با خط میخی تزئین شده و برگرفته از منشور ملل کورش است و هر سال در مراسم پایانی جوایز ایسفا، به یکی از مفاخر سینمای ایران اهدا می‌شود.

پیش از این نشان ایسفا به سینماگرانی مطرحی همچون عباس کیارستمی، ناصر تقوایی، رخشان بنی‌اعتماد، کیانوش عیاری، بهرام بیضایی، خسرو سینایی، امیر نادری، سهراب شهیدثالث و پرویز کیمیاوی اهدا گردیده است.

با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، امسال مراسم اهدای جوایز آکادمی فیلم کوتاه ایران به صورت آنلاین برگزار شد و نشان ایسفا توسط آقای محمدرضا جهانپناه از اعضای هیئت مدیره انجمن فیلم کوتاه ایران و به نمایندگی از اعضای ایسفا به داریوش مهرجویی اعطا شد.

لازم به ذکر است داریوش مهرجویی از فیلمسازان و پیشگامان موج نوی سینمای ایران و خالق آثار ماندگاری همچون «گاو»، «هامون»، «پری»، «بانو»، «دایره مینا»، «اجاره نشینها»، «سنتوری» و… است.

داریوش مهرجویی

اخبار مرتبط زیر را نیز در ادامه میتوانید بخوانید:

یازدهمین دوره‌ی جوایز آکادمی فیلم کوتاه ایران برگزیدگانش را شناخت

رونمایی از پوستر یازدهمین دوره جوایز آکادمی فیلم کوتاه ایران

 

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا