نگاه دیگر

جردن پیل در جشنواره SXSW

دوره جدید جشنواره SXSW از ۸ تا ۱۶ مارس (۱۷ تا ۲۵ اسفند) در شهر آستین ایالت تگزاس برپا می‌شود.

ارسال به تلگرام

عصرسینما؛مریم شاه‌پوری – جردن پیل اسکاری، در گیشه هم برای استودیوها پول‌ساز است؛ اولین فیلم بلند او در مقام کارگردان با نام «دور شو» / Get Out بیش از ۲۵۰ میلیون دلار فروخت. اما این طور به نظر می‌رسد که او هنوز به جشنواره‌ها بیش‌تر اهمیت می‌دهد.

او که اولین نمایش «دور شو» را در جشنواره ساندنس تجربه کرده بود، قرار است با فیلم جدیدش با عنوان «ما» جشنواره SXSW 2019 را افتتاح کند. این فیلم که لوپیتا نیانگو و وینستن دوک نقش‌های اصلی‌اش را بازی کرده‌اند، ۸ مارس (۱۷ اسفند) در این رویداد سینمایی روی پرده می‌رود و از پانزدهم مارس (۲۴ اسفند) هم در سینماها به نمایش عمومی درمی‌آید.

جَنِت پیرسن دبیر جشنواره SXSW در بیانیه‌ای رسمی در این باره گفته است: «ما بسیار هیجان‌زده‌ایم که اولین نمایش جهانی کنجکاوی‌برانگیزترین فیلم سال ۲۰۱۹ را خواهیم داشت، آن هم از فیلم‌ساز خلاقی که اثری متفاوت چون «دور شو» را برای ما به ارمغان گذاشته است. صادقانه بر این باوریم که نمی‌شد فیلمی بهتر از این را برای افتتاح این دوره انتخاب کنیم.»

ماه گذشته وقتی جردن پیل، فیلمش را با نخستین پیش‌پرده‌اش به گروهی از ژورنالیست‌ها معرفی کرد، اشاره داشت با این‌که برایش مهم بوده است که یک خانواده سیه‌چرده در مرکز داستان باشند اما «ما» بر خلاف «دور شو» درباره نژادپرستی نیست. او همچنین گفت که این فیلم یک اثر ترسناک است و تلاشش این بود که «یک اسطوره وحشت تازه و یک هیولای جدید خلق کند.»

دوره جدید جشنواره SXSW از ۸ تا ۱۶ مارس (۱۷ تا ۲۵ اسفند) در شهر آستین ایالت تگزاس برپا می‌شود.

مشاهده بیشتر

مدیریت

لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.لورم ایپسوم یا طرح‌ نما به متنی آزمایشی و بی‌معنی در صنعت چاپ، صفحه‌آرایی و طراحی گرافیک گفته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن