اولین زن مدیر عامل خانه سینما : بانو مرضیه برومند

پس از 33 سال و دوازده مدیرعامل مرد یک بانوی هنرمند مدیر عامل خانه سینما شد

عصر سینما – هیات مدیره خانه سینما بعد از مدت ها به جمع بندی لازم در خصوص انتخاب مدیر عامل رسیده و سرکار خانم مرضیه برومند را به عنوان مدیرعامل جدید انتخاب نمودند. 

 

وی متولد 17 خرداد 1330 در تهران است و بیش از چهل سال در عرصه های مختلف هنری و ادبی به عنوان کارگردان، عروسک گردان، بازیگر، صداپیشه، شاعر و نویسنده  مشغول به فعالیت بوده است. ایشان لیسانس هنرهای نمایشی خود را از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران دریافت نموده و در سینما، تئاتر و تلویزیون حضوری فعال داشته است. مرضیه برومند خانواده ای کاملا هنری دارد، احترام و راضیه خواهران هنرمند و مرحوم داوود رشیدی و بهرام شاه محمدلو از هنرمندان به نام کشور نیز شوهر خواهران ایشان هستند.

 

دایره مینا، تحفه ها، پناهنده، میکس، قطعه ناتمام، چند تار مو، شیرین و … از جمله فیلمهای مطرحی هستند که ایشان در آن به ایفای نقش پرداخته و با نمایشهائی همچون داستان ضحاک، نبیه دانا، دزد و رنگ قرمز، افرا، یا روز می گذرد و… نیز درتئاتر فعالیت نموده اند. تقریبا تمامی کارهائی که ایشان کارگردانی نموده اند کارهای خاطره انگیز و به یادماندنی بوده اند سریالها و فیلمهائی همچون شهر موشها، قصه های تا به تا، مربای شیرین، آرایشگاه زیبا، الو الو من جو جو ام،  ورثه آقای نیکبخت، کارآگاه شمسی و دستیارش مادام ، خونه مادربزرگه و … از جمله آثاری است که وی کارگردانی آنها را بر عهده داشته است.

مشاهده بیشتر

شاید از این نوشته‌ها هم خوشتان بیاید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا